تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۰۱
بازدید: ۳۰۶
کد خبر: ۷۰۵۵۴
سرویس خبر : مسکن و ساختمان

طرح بازآفرینی شهر خرم‎آباد موجب جذب سرمایه گذار می شود

می متالز - نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: طرح بازآفرینی شهری خرم‎آباد موجب جذب سرمایه گذار و توسعه این شهرستان می شود.
طرح بازآفرینی شهر خرم‎آباد موجب جذب سرمایه گذار می شود

به گزارش می متالز، محمد خاکی روز دوشنبه در کارگاه آموزشی پروژه بین المللی اربینت در سالن جلسات اتاق بازرگانی لرستان اظهار داشت: طرح بازآفرینی شهری به نام horizon ۲۰۲۰، بزرگترین برنامه تحقیقات و نوآوری در اتحادیه اروپا می باشد که از سال ۲۰۱۴ با هدف بکارگیری ایده های ناب فناوری، از آزمایشگاه به بازار ارائه شده است.

وی گفت: این مهم به عنوان بزرگترین برنامه تحقیقاتی و نوآوری چند ملیتی در جهان، اکنون بیش از هفت هزار طرح پژوهشی را از ۱۵۲ کشور جهان تحت پوشش دارد.

وی افزود: این طرح بر بازآفرینی مناطق و محله های محروم در شهرها با اتصال به محله های توسعه یافته تر، از طریق راه حل های طبیعت بنیان و در مشارکت با شهروندان متمرکز است.

وی بیان کرد: این پروژه به دلیل اینکه بین المللی است و می تواند سرمایه گذاران را به استان سوق دهد باید دستگاه های اجرایی کمک کنند چراکه اتحادیه اروپا این شهر را انتخاب کرده و باید همکاری لازم را صورت گیرد.

خاکی افزود: انتظار داریم افراد مرتبط در این کارگاه آموزشی حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: محله قدیم خرم آباد (پشت بازار) نیز با توجه به بافت ارزشمند تاریخی، قابلیت مطرح شدن در سطح بین المللی و اهمیت حفظ آن با راه حل های طبیعت بنیان، به عنوان محله منتخب مرکز لرستان انتحاب شده است.

وی ادامه داد: خرم‎آباد به عنوان تنها شهر ایران برای اجرای طرح بازآفرینی شهری اتحادیه اروپا انتخاب شده که مراسم آغاز بکار رسمی این رویداد، دوشنبه ۲۹ مهرماه برگزار می‎شود.
این رویداد بزرگ در خرم آباد از ۲۹ مهرماه به مدت چهار روز با حضور نمایندگان اتحادیه اروپا و اجرای برنامه های جانبی آغاز می شود.

عناوین برگزیده