تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۴:۲۱
بازدید: ۳۳۶
کد خبر: ۷۰۶۷۸
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

کارخانه تولید متوکسید سدیم بوشهر با حضور وزیر صنعت افتتاح شد

می متالز - کارخانه تولید متوکسید سدیم با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.
کارخانه تولید متوکسید سدیم بوشهر با حضور وزیر صنعت افتتاح شد

به گزارش می متالز، در ادامه سفر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به بوشهر پیش از ظهر امروز از کارخانه تولید متوکسید سدیم در بوشهر بهره‌برداری شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در این آیین با اشاره به ظرفیت کارخانه شیمی گستر لیان اظهار داشت: این کارخانه تولید کننده متوکسید سدیم مورد استفاده در صنایع داروسازی، نساجی، دندانپزشکی و سوخت‌های بیودیزل است که با سرمایه‌گذاری 120 میلیارد تومان افتتاح شده است.

سیدحسین حسینی، ظرفیت  کارخانه شیمی گستر لیان را 20 هزار تن در سال دانست و افزود: این کارخانه در زمینی به مساحت 1.5 هکتار در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر احداث شده که قادر است  محصولات آن به میزان 20 هزار تن به ارزش تقریبی 11 میلیون دلار صادر شود.

وی، بازار هدف محصولات این کارخانه را کشور‌های اروپایی و آسیایی دانست و افزود: مواد اولیه تولید محصولات در  کارخانه شیمی گستر لیان سودپرک و متانول است که هر دو در ایران تولید می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اشتغال‌زایی این کارخانه را 50 نفر دانست و  با اشاره به آغاز اجرای طرح تولید باتری‎های سرب اسیدی صنعتی و پلیت باتری‌های صنعتی در شهرک صنعتی بوشهر خاطر نشان کرد: طرح تولید باتری‌های سرب اسیدی صنعتی با ظرفیت تولید 45 میلیون آمپر و سرمایه گذاری 724 میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه این طرح  75 فرصت شغلی ایجاد می‌کند خاطر نشان کرد: طرح تولید پلیت باتری‌های صنعتی نیز با ظرفیت پنج هزار تن و سرمایه گذاری 168 میلیارد ریال و 22 فرصت شغلی اجرا می‌شد.

عناوین برگزیده