تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۳۴
بازدید: ۱۹۳
کد خبر: ۷۰۶۸۸
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

برای تامین مالی در حوزه صنایع دریایی برنامه داریم

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تقویت صنایع دریایی کشور همه عوامل باید همت کنند، که وزارت صنعت، معدن و تجارت در این خصوص پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد و برنامه لازم نیز تدوین و ابلاغ شده است.
برای تامین مالی در حوزه صنایع دریایی برنامه داریم

به گزارش می متالز، رضا رحمانی در بازدید از مجتمع کشتی سازی شهید محلاتی در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: امروز توفیق داشتیم که بازدیدی از صنایع دریایی استان بوشهر داشته باشیم و همچنین نشست‌ای با صنعتگران و فعالان اقتصادی این استان نیز خواهیم داشت.

او با بیان اینکه امسال همه برنامه‌های ما در راستای سال رونق تولید است، تصریح کرد: باید در این مسیر از حداکثر ظرفیت‌های تولید داخلی بهره برداری کنیم، از ظرفیت بسیار خوبی در صنایع مختلف برخورداریم و صنایع دریایی نیز از جمله این موارد است که امروز مورد بازدید قرار گرفته و مسائل آن از نزدیک بررسی می‌شود.
 

در صنایع دریایی از ظرفیت‌های داخلی استفاده شود
 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه خوشبختانه در صنایع دریایی به فناوری‌های به روز دنیا دست یافته ایم، بیان کرد: مسئله مهم در این صنایع این است که تمامی ارگان‌ها و بخش‌هایی که از کشتی‌ها و صنایع دریایی استفاده می‌کنند سفارشات خود را به واحد‌های تولید کننده داخلی خود ما بدهند چرا که در انواع کلاس‌های مختلف نیز ظرفیت‌های سفارش به واحد‌های داخلی وجود دارد.
 

توسعه صنایع دریایی از برنامه‌های وزارت صمت است
 

رحمانی ادامه داد: واحد‌های تولید کننده داخلی در صنایع دریایی ظرفیت‌های تولیدی بیش از این دارند و در همین راستا یکی برنامه‌های توسعه‌ای وزارت صمت توسعه صنایع دریایی است.
 

برای تامین مالی و سفارش سازی در حوزه صنایع دریایی برنامه داریم
 

او تصریح کرد: برای تقویت صنایع دریایی کشور همه عوامل باید همت کنند تا در حوزه تامین مالی و همچنین سفارش سازی اقدامات بهتری انجام گیرد و البته وزارت صنعت، معدن و تجارت در این خصوص پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد و برنامه لازم نیز تدوین و ابلاغ شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های تولید انواع کشتی در کشور به خصوص در استان‌های جنوبی همچون هرمزگان و بوشهر، گفت: همگی باید به این باور برسیم که با تقویت توان داخلی در این صنعت می‌توانیم نیاز کشور را به سهولت تامین کنیم و اینجاست که اهداف رونق تولید به ویژه در رفع مشکل بیکاری جوانان، به ثمر می‌نشیند.
 

به دنبال رفع مشکلات تامین مالی توسعه صنایع دریایی هستیم
 

رحمانی با اعلام اینکه برای حمایت از تولیدات داخلی در بخش‌هایی که تولیدات در سطح کشور وجود دارد، واردات کالا‌های مشابه را ممنوع و محدود کرده ایم، افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی صنایع دریایی تامین مالی است که در همین راستا طی جلسات متعدد با بانک‌ها به دنبال رفع این مشکل هستیم و همچنین توسعه صنایع دریایی پیگیری لازم را برای تامین مالی واحد‌های کشتی سازی انجام می‌دهد.

او در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اهمیت ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان بوشهر همچنین تصریح کرد: با توجه به اهمیت ایجاد ارزش افزوده در صنایع پتروشیمی و جلوگیری از خام فروشی در این محصولات برنامه‌ای در دست اقدام است که امیدواریم با پیگیری لازم در شهرستان‌های مختلف استان بوشهر صنایع پایین دستی پتروشیمی ایجاد شود.

عناوین برگزیده