تاریخ: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۴۷
بازدید: ۱۸۱
کد خبر: ۷۱۰۲۴
استاندار بوشهر:

ساخت اسکله صادراتی مواد معدنی استان بوشهر تسریع می‌شود

می متالز - استاندار بوشهر یکی از ظرفیت‌های مهم صادراتی استان را مواد معدنی دانست و گفت: برای تسهیل در صادرات مواد معدنی ساخت اسکله صادراتی مواد معدنی استان بوشهر تسریع می‌شود.
ساخت اسکله صادراتی مواد معدنی استان بوشهر تسریع می‌شود

به گزارش می متالز، عبدالکریم گراوند شامگاه پنج‌شنبه در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر با قدردانی از حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان بوشهر و با بیان اینکه 12 استان در کشور جزو استان‌های کم‌برخوردار در حوزه صنعت تعیین شده اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه صنعت از جایگاه خوبی برخوردار نیست که باید جزو استان‌های محروم از لحاظ صنعتی بدون لحاظ کردن عسلویه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای 31 شهرستان در کشور در عرصه  توسعه کارهای ویژه‌ای  صورت می‌گیرد افزود: شهرستان گناوه باید در این عرصه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر تعیین تکلیف منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر افزود: راه‌اندازی خانه فرش ایران در گناوه با توجه به ظرفیت‌های موجود این شهرستان به عنوان مصوبه شورای اقتصاد مقاومتی  قرار داده شود.

گراوند پرداخت تسهیلات اعتباری و بانکی را مورد تاکید قرار داد و افزود: در پرداخت تسهیلات  بانکی انتظار است رایزنی لازم برای حمایت از ظرفیت‌های تولیدی استان بوشهر به صورت ویژه انجام شود.

وی با تاکید بر توجه به ایجاد صنایع در شمال استان بوشهر از جمله صنعت لاستیک بیان کرد: برای ایجاد صنایعی مانند لاستیک در حوزه شمال استان بوشهر با توجه به اینکه سرمایه‌گذار وجود دارد نیاز به کمک و همیاری است چرا که تحقق این مهم می‌تواند بخشی از مشکلات شهرستان‌های شمالی استان را بر طرف کند.

استاندار بوشهر یکی از ظرفیت‌های مهم صادراتی استان را مواد معدنی دانست و گفت: برای تسهیل در صادرات مواد معدنی ساخت اسکله صادراتی مواد معدنی استان بوشهر تسریع می‌شود.

گراوند با بیان اینکه برای ایجاد اسکله  صادرات  مواد معدنی در خورشهاب کارهایی صورت گرفته تاکید کرد: سازمان ایمیدرو باید برای سرمایه‌گذاری در این عرصه همکاری کند.

وی شرکت صنایع دریایی صدرا در بوشهر را یک فرصت مهم و ظرفیت بالقوه دانست و گفت: در این حوزه تعهدات و فرصت‌هایی که برای این شرکت ایجاد شد باید تا حصول نتیجه دلخواه فراهم شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر تعیین تکلیف صدور سند مالکیت اراضی صدرا خاطرنشان کرد: تحقق این موضوع که درخواست مسئولان شرکت صدرا است زمینه تبدیل شدن این محدوده به منطقه ویژه را فراهم می‌کند.

گراوند به تامین سوخت کشتی بوشهر- قطر  پرداخت و افزود: امیدوارم با نگاه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکل کشتی مسافری و باری گراندفری در مسیردریایی بوشهر به قطر به‌زودی برطرف شود.

عناوین برگزیده