تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۱۸
بازدید: ۶۴۳
کد خبر: ۷۴۲۸۱
سرویس خبر : انرژی

تفاهمنامه داخلی‌سازی ۶۰ میلیون یورویی تجهیزات پتروشیمی منعقد شد

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در مراسم امضای تفاهمنامه داخلی‌سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل گفت: توسعه صنایع در حوزه پتروشیمی و نفت و گاز یکی از اولویت‌های توسعه ساخت داخل و تحقق خودکفایی در این بخش است و این تفاهمنامه در راستای تحقق اهداف توسعه و تعمیق ساخت داخل است.
تفاهمنامه داخلی‌سازی ۶۰ میلیون یورویی تجهیزات پتروشیمی منعقد شد

به گزارش می متالز، مهدی صادقی نیارکی افزود: زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی و صنایع تبدیلی یکی از اولویت‌های کشور در جهت ساخت داخل محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ماشین سازی و تجهیزات، موتور محرکه صنعت و دارای ارزش افزوده بالایی است و این شاخه معیاری برای توسعه صنعتی یک کشور محسوب می‌شود و در همین زمینه حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولید صنایع و تجهیزات در کشور وجود دارد.

صادقی نیارکی گفت: تاکنون دو میز تخصصی در حوزه خودروسازی با امکان کاهش ارزبری ۱۰۷ میلیون یورو برگزار شده و همچنین با پیگیری‌های انجام شده در صنایع مختلف کشور بیش از ۲ هزار نیاز صنعتی شناسایی شده است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: تفاهم‌نامه امروز میان شرکت‌های آذرآب اراک و ماشین سازی اراک با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت به ارزش ۶۰ میلیون یورو منعقد می‌شود.

صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه برای ساخت تجهیزات ثابت پتروشیمی کیان و دهلران به امضای طرفین می‌رسد.

وی افزود: توسعه داخلی‌سازی در این پروژه مشترک برای تجهیزات پتروشیمی دهلران بیش از ۶۲ درصد و برای پتروشیمی کیان ۵۵ درصد هدف‌گذاری شده است.‌

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد: ۱۸ طرح با بیش از ۹ میلیارد یورو در صنعت پالایشگاهی و پتروشیمی هم اکنون در حال اجراست که به صورت متوسط ۶۰ درصد ماشین آلات و تجهیزات آنها توسط سازندگان ایرانی تامین می‌شود.

صادقی نیارکی گفت: ارزش محصولات پتروشیمی صنایع تکمیلی و تبدیلی یکی از مزیت‌های اصلی کشور در مسیر توسعه صنعتی محسوب می‌شود و با توجه به تعمیر و ساخت داخل و افزایش ضریب خوداتکایی در این صنعت، تحقق استقلال صنعتی امری ضروری است.

منبع: ارانیکو
عناوین برگزیده