تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۳۸
بازدید: ۱۱۷
کد خبر: ۷۴۲۹۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

گران‌فروشی در صدر تخلفات صنفی استان سمنان قرار دارد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به دریافت ۱۳۳۹ مورد شکایت مردمی از واحد‌های مختلف صنفی این استان گفت: گران‌فروشی در صدر تخلفات صنفی استان سمنان قرار دارد.
گران‌فروشی در صدر تخلفات صنفی استان سمنان قرار دارد

به گزارش می متالز، بهروز اسودی ظهر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان سمنان که در استانداری سمنان برگزار شد اظهار داشت: گران‌فروشی و تقلب موضوع اکثر شکایت‌های مردمی از واحد‌های مختلف صنفی در استان سمنان است.

وی از افزایش 23 درصدی تعداد پرونده‌های متخلف صنفی و افزایش چهاردرصدی شکایات مردمی از واحد‌های صنفی مختلف در استان سمنان در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

معاون نظارت، بازرسی و‌ حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان نیز بیان داشت: از ابتدای سال 98 تاکنون در حوزه کالا و خدمات یک هزار و 339 مورد شکایت مردمی در ستادهای خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت و ادارات و نمایندگی‌های شهرستان‌های تابعه استان سمنان دریافت شده است.

مهدی یحیایی افزود: از این تعداد شکایات مردمی دریافت شده تعداد یک هزار و 172 مورد مربوط به بخش کالا و مابقی مربوط به حوزه خدمات گزارش‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: 963 مورد از گزارش‌های به‌صورت تلفنی، 33 مورد به‌صورت حضوری و مابقی نیز به‌صورت کتبی از سوی مردم ارسال‌شده و در سامانه تخلفات واحد‌های صنفی ثبت‌شده است.

معاون نظارت، بازرسی و‌ حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تمامی شکایات مردمی و گزارش‌های دریافت شده مربوط به تخلف واحد‌های صنفی قابل‌پیگیری هستند.

یحیایی همچنین خاطرنشان کرد: ناظران افتخاری نیز در دریافت 556 مورد از شکایات ثبت‌شده در سامانه نقش داشته‌اند.

وی عنوان کرد: از یک هزار و 339 شکایت مردمی دریافت شده تاکنون تخلف صنفی 864 واحد شناسایی و نسبت به تشکیل پرونده این واحد‌های متخلف اقدام شده است و پرونده آن‌ها برای پیگیری و رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان سمنان ارجاع داده‌شده است.

عناوین برگزیده