تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۰۲:۲۶
بازدید: ۱۴۵
کد خبر: ۹۲۵۲۵
حسن روحانی

آزاد راه تهران - شمال صنعت جاده سازی را در ایجاد تونل و پل به نمایش می‌گذارد

می متالز - روحانی در مراسم بهره‌برداری از آزاد راه همت - کرج تاکید داشت: : آزاد راه تهران- شمال صنعت جاده سازی و قدرت ایران را در ایجاد تونل و پل به نمایش می گذارد.
آزاد راه تهران - شمال صنعت جاده سازی را در ایجاد تونل و پل به نمایش می‌گذارد

به گزارش می متالز، حسن روحانی امروز سه شنبه در مراسم بهره برداری از قطعات ۲ و ۳ آزاد راه همت -کرج اظهار ضمن قدردانی از کسانی که در اجرای این پروژه فعالیت داشتند، گفت: در آغاز این دولت قطعه اول را افتتاح کردیم، قطعه ۲ و ۳ که الان افتتاح شد در آغاز دولت ۳ درصد اجرایی و عملیاتی بود و ۹۷ درصد در این ۶ سال اعتبار تامین و اجرا شده است و امروز به صد در صد رسیدیم.
وی گفت: این اتوبان اهمیت ویژه دارد. سال‌ها بود که مردم از آزاد راه اتوبان همت عبور می کردند و یکمرتبه با تابلویی به نام پایان اتوبان مواجه می‌شدند و ناچار بودند به سمت چپ گردش کنند. از روز پنجشنبه این مسیر  به روی مردم باز می‌شود و آن تابلو قرمز پایان اتوبان برداشته و موجب خوشحالی مردم تهران و کرج می‌شود.
روحانی ضمن تبریک به مردم استان البرز گفت: در ماه‌های اخیر سه پروژه مهم را افتتاح کردیم که بسیار اهمیت داشت. یکی مترو هشتگرد برای استان تهران و البرز افتتاح شد. دومین پروژه آزاده راه شمال بود که افتتاح شد و بسیار اهمیت داشت.
 روحانی اضافه کرد: آزاد راه تهران - شمال صنعت جاده سازی و قدرت ایران را در ایجاد تونل و پل به نمایش می گذارد. ۳۲ کیلومتری که جای آن ۹۰ کیلومتر را گرفته است سراسر پل یا تونل است و این قدرت مهندسین ایران را نشان می‌دهد.
وی گفت: سومین پروژه هم در آستانه سال جدید افتتاح شد قطعه ۲ و ۳ آزاده راه شهید همت – کرج بود به بهره برداری رسید. تقریبا سه سال است که ما هرسال به آقای دکتر نوبخت می‌گوییم که آیا این اتوبان افتتاح می شود و او هم همیشه به ما قول می‌دهد که تلاش می کنیم تا عید افتتاح شود. خدا را شکر با کمی تاخیر به افتتاح رسیدیم.
رییس جمهوری گفت: سال ۹۹ مردم از این جاده استفاده می کنند.  این کار انجام خواهد گرفت. بقیه طرح ها و پروژه های دیگر هم در سال ۹۹ افتتاح خواهد شد.  
روحانی یادآور شد: ۱۰ هزار میلیاردتومان برای این آزادراه‌ها اعتبار هزینه شده است که ارزش فعلی این آزاد راه ها ۲۵ هزار میلیارد تومان است. بنابراین سرمایه خوبی برای مردم است.
 

 در برابر پزشکان، پرستاران و کادر درمانی تعظیم می‌کنیم

وی در ادامه گفت: من به پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و بهداشتی که شبانه روز مشغول هستند و تلاش می‌کنند و جان بسیاری از مردم را نجات دادند و الان هم در حال درمان بیماران بستری در بیمارستان‌ها هستند، خداقوت می‌گوییم و در برابر آنها تعظیم می‌کنیم و برای همه مریض‌ها آرزوی سلامت و شفا می‌کنیم.
رییس جمهوری با بیان اینکه این روزهای سخت خواهد گذشت و این غم پایان خواهد رسید، گفت: با کمک مردم و همت پزشکان از این روزهای سخت عبور می‌کنیم. شفا دست خدا است، آینده و عظمت کشور دست خدا است و توجه ما باید کاملا به خداوند باشد.  
روحانی افزود: امسال جسم ما از امکان متبرکه به دلایل بهداشتی فاصله دارد. اما روح ما از هرسال به آنها نزدیکتر است. به خصوص امسال و روز اول فروردین به نام ما مولای ما حضرت موسی بن جعفر (ع) است و فرزندان عزیز و بزرگوارش از امام هشتم تا حضرت معصومه و شاه چراغ از او هستند.
وی با بیان این که خیر و برکت برای مردم ما خواهد بود گفت:  دل‌های ما متوجه حق خواهد بود و خداوند ما را یاری خواهد کرد و ملت ما همیشه روزهای سخت را گذرانده و ان‌شاء الله از روزهای سخت عبور خواهد کرد. ملت ما در سال ۹۹ مشکلاتی که برخی مردم در سال ۹۸ و به خصوص در روزهای پایانی به خاطر بیماری کرونا در کسب و کارشان به وجود آمد جبران خواهد کرد. مردم همیشه یار یکدیگر بودند و این روزها باید بیش گذشته همدیگر را یاری کنند.  
رییس جمهوری ضمن قدردانی از دستگاه‌هایی که در اجرای این پروژه حضور داشتند، ابراز امیدواری کرد ۱۷ کیلومتر باقی مانده این آزاد راه در سال ۹۹ این پروژه تکمیل شود.  
روحانی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها باعث چند برابر شدن قیمت زمین‌های اطراف آن می شود، گفت: پول این اتوبان را این زمین‌ها می‌تواند تامین کند. این زمین یا برای دولت است یا برای یک نهاد عمومی است یا برای نیروهای مسلح است یا برای بخش خصوصی است. اگر پادگانی است و اتوبان را از کنار آن رد می‌کنیم آن نهاد نظامی باید پول آن را بدهد یعنی زمین‌های آن ده برابر ارزش پیدا کرده است. اگر اینها پولهایشان را پرداخت کنند پول بسیاری از آزادراه‌ها از همین راه تامین می‌شود.

عناوین برگزیده