تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۲۹
بازدید: ۹۴
کد خبر: ۹۲۵۲۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
نتایج موج دوم نظرسنجی دفتر مطالعات اجتماعی و ایسپا درباره کرونا منتشر شد

کرونا درآمد ۷۰ درصد خانوارهای تهرانی را کاهش داد

می متالز - به گفته معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران براساس نتایج موج دوم نظرسنجی دفتر مطالعات اجتماعی و ایسپا درباره کرونا، درآمد ۷۰ درصد از خانوارهای تهرانی به سبب این بیماری کاهش یافته است. در کنار توصیه به ماندن در خانه، حمایت معیشتی خصوصا برای تهی‌دستان شهری ضروری است.
کرونا درآمد ۷۰ درصد خانوارهای تهرانی را کاهش داد

به گزارش می متالز، محمدرضا جوادی‌یگانه، جامعه‌شناس و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در صفحه توییتر خود نوشت: «نتایج موج دوم نظرسنجی دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری و ایسپا درباره کرونا، 12 تا ۲۴ اسفند، نشان می‌دهد درآمد ۷۰ درصد از خانوارهای تهرانی به سبب کرونا کاهش یافته است.»

جوادی‌یگانه تاکید کرده در کنار توصیه به ماندن در خانه، حمایت معیشتی خصوصا برای تهی‌دستان شهری ضروری است.

همچنین معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در پیامی دیگر  گفته است: بر اساس دو نظرسنجی از مردم تهران در فاصله ۱۲ تا ۲۴ اسفند، میزان دسترسی مردم به اقلام بهداشتی و پیشگیری ۹ درصد افزایش و بی‌اعتمادی به آمارهای رسمی در مورد فوت و ابتلا به کرونا ۱۴ درصد کاهش داشته است.

به گفته جوادی‌یگانه نارضایتی از عملکرد نهادهای دولتی و عمومی در مدیریت کرونا ۹ درصد کاهش داشته است.

بعد از شیوع کرونا بارها کارشناسان، فعالان اقتصادی و در راس آن اتاق ایران، اتاق اصناف و اتاق تعاون نسبت به تبعات اقتصادی ویروس کرونا بر کسب و کار و معیشت مردم اشاره کرده‌اند و از راهکارهای حمایتی برای جبران این خسارت‌ها گفته‌اند. دولت هم از برنامه‌ها و بسته‌ کمک معیشتی تا حمایت‌های بانک مرکزی سخن گفته است.

عناوین برگزیده