تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۴:۱۰
بازدید: ۱۴۹
کد خبر: ۹۲۵۶۰
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

بازار سرمایه با شاخص های سبز به استقبال بهار رفت

می متالز - شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۱۰ هزار ۴۷۳ واحدی عدد ۵۱۲ هزار ۹۰۳ واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۱۷۷ هزار و ۸۳ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۳۶۲ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۱ میلیون و ۸۸ هزار واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد ۶۵۹۱ واحد را نمایش داد.
بازار سرمایه با شاخص های سبز به استقبال بهار رفت

به گزارش می متالز، امروز با دست به دست شدن ۵ میلیارد و ۴۲۰ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۷۶۸ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به ۴۴۴۴ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "کگل"، "رمپنا" و "فولاد" به ترتیب با ۱۱۱۳، ۵۰۵و ۴۸۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "فملی"، "بورس" و "کالا" به ترتیب با ۲۳۲، ۱۹۹و ۱۶۵ واحد بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "غگل"، "وبملت" و "شپنا"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند.

از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمایی برترین گروه صنعت بود و صنایع غذایی و بانک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

بازار سرمایه در آخرین روز کاری سال ۹۸ در حالی با رشد ۱۰ هزار واحدی همراه شد که بازارهای جهانی روند منفی بزرگی را تجربه می کنند. به گفته کارشناسان بازار سرمایه به رغم سیگنال های منفی بین المللی بورس ایران همچنان از ظرفیت رشد در سال آتی برخوردار است.

عناوین برگزیده