تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۵۳
بازدید: ۱۸۰
کد خبر: ۹۲۵۹۳
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
رئیس بیمه مرکزی:

حق بیمه شخص ثالث در سال آینده ۲۵ درصد افزایش یافت

می متالز - رئیس بیمه مرکزی باتوجه به افزایش نرخ دیه در ماه‌های غیرحرام به ۳۳۰ میلیون تومان از افزایش ۲۵ درصدی نرخ حق بیمه سال ۹۹ خبر داد.
حق بیمه شخص ثالث در سال آینده ۲۵ درصد افزایش یافت

به گزارش می متالز، غلامرضا سلیمانی درباره نرخ حق بیمه سال 99 اظهار داشت: باتوجه به افزایش 22 درصدی نرخ دیه نسبت به سال 98 در صنعت بیمه، نرخ حق بیمه سال 99 را بدون سود و تنها با لحاظ 3 درصد هزینه های اداری باتوجه به نرخ دیه اعلام شده از سوی قوه قضائیه حدود 25 درصد افزایش خواهیم داد.

وی افزود: افزایش 25 درصد و خورده ای حق بیمه خودروها در سال 99 طی روز جاری به شرکت های بیمه ابلاغ شده است. تلاش کردیم افزایش آنچنانی در نرخ حق بیمه نداشته باشیم. باتوجه به اینکه میانگین پرداختی حق بیمه سال گذشته با توجه به تخفیفاتی که مالکان خودرو داشتند حدود 650 هزار تومان بوده نسبت به سال قبل حدود 25 و خورده ای درصد افزایش حق بیمه با توجه به افزایش نرخ دیه خواهیم داشت.

بنابراین گزارش، به موجب قانون در پایان هر سال برای سال جدید قوه قضائیه باید نرخ دیه را اعلام کند. طبق اعلام سخنگوی دستگاه قضا این موضوع در جلسه شورای عالی قضایی مطرح و نرخ دیه در ماه‌های غیرحرام با رشد 20 درصدی نسبت به سال جاری 330 میلیون‌ تومان تعیین شد. برهمین اساس، دیه سال 98 در ماه‌های غیر حرام 270 میلیون تومان بود که به 330 میلیون تومان رسید و از اول فروروین 99 لازم‌الاجرا است.

منبع: بورس پرس
عناوین برگزیده