تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۱:۳۰
بازدید: ۱۱۷
کد خبر: ۹۲۶۶۲
سرویس خبر : انرژی

نامه نفتی ده‌ها سناتور آمریکایی به بن‌ سلمان

می متالز - بیش از ده ها سناتور جمهوری خواه آمریکا در نامه‌ای به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی از وی خواستند در شرایطی که اقتصاد جهان مورد تهاجم ویروس کرونا قرار گرفته است، برای آرام کردن تنش ها در بازار نفت اقدام کند.
نامه نفتی ده‌ها سناتور آمریکایی به بن‌ سلمان

به گزارش می متالز، این سناتورها در نامه‌ای نوشتند: مشاهده دستورالعمل وزارت انرژی عربستان سعودی برای پایین بردن قیمت های نفت و افزایش ظرفیت تولید، مایه نگرانی فوق العاده ای است. این امر باعث اختلال قیمت های نفت در بازارهای مالی شده که پیش از این از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده بودند.

عربستان سعودی پس از این که با روسیه بر سر بهترین راه برای واکنش به شیوع ویروس کرونا به نتیجه نرسید، هفته گذشته وعده داد دنیا را از عرضه ارزان نفت لبریز کند. قیمت های نفت در پی اعلام این تصمیم، به شدت سقوط کردند و به پایین سطحی رسیدند که برای سودآور ماندن تولید نفت شیل آمریکا ضروری است.

در بحبوحه فروپاشی بازار، هارولد هام، میلیاردر شیل و رییس هیات مدیره شرکت “کانتیننتال ریسورس” اعلام کرد که علیه دامپینگ نفت توسط عربستان سعودی به وزارت انرژی آمریکا شکایت خواهد کرد. سایر شرکت‌های نفتی از دولت آمریکا کمک‌هایی شامل وامهای کم بهره و خرید نفت آمریکایی برای پر کردن ذخایر نفت استراتژیک درخواست کرده‌اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سناتورهای آمریکایی قرار است در دیدار آتی با سفیر عربستان سعودی در آمریکا، نگرانی های خود را مطرح کنند.

عناوین برگزیده