تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۵۳
بازدید: ۲۵۴
کد خبر: ۹۲۶۷۶
بر اساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی؛

تخلیه و بارگیری در بنادر 10 درصد کاهش یافت

می متالز - آمار سازمان بنادر و دریانوردی حاکی از کاهش 10 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور تا روز 28 اسفندماه سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته دارد.
تخلیه و بارگیری در بنادر 10 درصد کاهش یافت

به گزارش می متالز، بر اساس آمار منتشر شد از سوی سازمان بنادر و دریانوردی، در مجموع 146.81 میلیون تن محموله از بنادر  آبادان، اروند کنار، آستارا،امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، تیاب، جاسک، چابهار، چارک، چوئبده، خرمشهر، دیر، شهید باهنر، شهید رجایی، شهیدحقانی، فریدون کنار، قشم،گناوه، لنگه و نوشهر تخلیه و بارگیری تا به امروز تخلیه و بارگیری شده است.

در این میان تخلیه فله خشک با 54.22 میلیون تن بیشترین حجم را داشته است که حاکی از رشد 13 درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته دارد.

میزان عملیات تخلیه و بارگیری ازابتدای سال ۹۸  تاکنون در بخش کانتینری ۱.۹۵ میلیون تن، فله خشک ۵۴.۱۵ میلیون تن، فله مایع ۴.۸۹ میلیون تن، جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) ۱۹.۷۰ میلیون تن و مواد نفتی ۴۴.۸۶ میلیون تن بوده است.

در بخش کانتینری شاهد کاهش درصدی عملیات تخلیه و بارگیری بودیم و این کاهش نیز در  فله مایع 2.4 درصد بوده است.

این کاهش 10 درصدی در بخش عملیان تخلیه و بارگیری در بنادر کشور در حالی است که در آذرماه امسال راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرده بود که در حال حاضر توان عملیاتی بنادر ایران به طور کلی در مقایسه با سال گذشته و پس از آغاز تحریم ها روندی مثبت دارد به گونه ای که عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر ایران، حداقل ۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.


 

منبع: تین نیوز
عناوین برگزیده