تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۱:۵۸
بازدید: ۱۹۳
کد خبر: ۹۲۶۸۰
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی

کرونا، پروژه مس مغولستان ریوتینتو را با کندی مواجه کرد

می متالز - شرکت معدنکاری ریو تینتو روز دوشنبه گفت: کار در معدن مس-طلای اویو تولغوی در مغولستان به علت محدودیتهای ایجاد شده توسط دولت برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونای جدید کند شده است.
کرونا، پروژه مس مغولستان ریوتینتو را با کندی مواجه کرد

به گزارش می متالز، مغولستان از زمان تأیید نخستین مورد مبتلا به این ویروس در هفته گذشته بازرسی های سختگیرانه مرزی و مسافرت را از ژانویه برای جلوگیری از شیوع ویروس، که هم اکنون بیش از 156 هزار نفر را در جهان مبتلا کرده، شدت بخشیده است.

آرنود سوارات، مدیر عامل بخش مس و الماس ریو تینتو، گفت این محدودیتها "بناچار منجر به محدودیت انتقال کالا و نفرات شده... و این به نوبه خود روند فعالیتهای ساخت در پروژه زیر زمینی را کند می کند." ریو گفت تأثیر این کندی هنوز نامعلوم است، اما بخش روباز این معدن به عملیاتهای خود و انتقال محموله های کنسانتره مس به مشتریان ادامه می دهد.

با وجود این، ریو افزود که طرح معدن در مسیری قرار دارد که در نیمه نخست سال تکمیل خواهد شد و برآورد قطعی ای برای توسعه معدن در نیمه دوم سال فراهم خواهد گردید.

در فوریه، این شرکت معدنکاری گفت انتقال محموله های کنسانتره مس به چین کند شده چون مغولستان برای مهار گسترش ویروس محدودیتهایی را وضع کرده است.

شرکت منابع تورکوئیز هیل، که اکثریت سهام آن به غول معدنکاری ریو تینتو تعلق دارد، مالک 66 درصد از سهام پروژه چند بیلیون دلاری اویو تولغوی است و باقیمانده 34 درصدی سهام این پروژه نیز به دولت مغولستان تعلق دارد.

عناوین برگزیده