تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۰۹:۳۵
بازدید: ۲۱۱
کد خبر: ۹۲۷۷۸
پیام نوروزی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران

عملکرد درخشان شرکت مس در سال رونق تولید

می متالز - دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با صدور پیامی عید نوروز و فرارسیدن بهار سال 1399 خورشیدی را به مردم ایران و همۀ فعالان صنعت مس کشور تبریک گفت.
عملکرد درخشان شرکت مس در سال رونق تولید

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، یا مقلب القلوب والابصار، یا مدبّر اللیل و النهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

عید خجستۀ نوروز را به مردم عزت‌ مند ایران عزیز‌ و همۀ تلاشگران خستگی‌ ناپذیر صنعت مس شادباش می‌گویم. فرارسیدن بهارِ جان‌ فزا و طراوت‌ بخش، آغاز سالی نو، روزی نو و روزگاری نو است که با خود پیام تأمل‌ برانگیزِ رستاخیز طبیعت را دارد و دعوتی سرورآفرین است به پویایی و شکوفایی.

در گسترۀ این فصل سرسبز، خدای مهربان را شاکریم و بسیار خرسندیم که کوشش‌های بی‌دریغ مردان و زنان شرکت ملی صنایع مس ایران در جای‌ جای این مرز پرگهر، از شمال‌ غرب تا جنوب‌ شرق کشور، در همۀ مجتمع‌های تولیدی، در سالی که گذشت بسیار ثمر بخش و امید آفرین بود. ثبت رکوردهای تولید، فروش، افزایش ارزش سهام و ارزش بازار و اکتشاف که در تاریخ شرکت مس بی‌ سابقه بود و دست‌ یابی به همۀ اهداف در این عرصه‌ها، سال «رونق تولید» را برای شرکت مس و کارکنانش بسیار پررونق و درخشان رقم زد.

پا به‌ پای تولیدِ روزافزون، طرح‌های توسعۀ شرکت مس نیز، همچون طرح بهره‌ برداری از معدن مس درآلو و احداث کارخانۀ تغلیظ، طرح افزایش ظرفیت کارخانۀ ذوب خاتون‌ آباد، طرح احداث کارخانۀ تغلیظ فاز 3 مجتمع مس سونگون، بهره‌ برداری از کارخانه‌های اسید سولفوریک سرچشمه و خاتون‌ آباد، توسعۀ عملیات‌های اکتشافی و طرح‌های توسعۀ معادن، و... در بخش‌های مختلف با تمام توان پیگیری شد تا همچنان این صنعتِ راهبردی کشور عزیزمان، در مسیر برکت‌ افزا و امید بخش خویش گام‌های بلندی بردارد و اتفاق مهم افزایش 30 درصدی سرمایۀ شرکت مس به 10هزار و 140 میلیارد تومان را در پی داشته باشد. افزایش ظرفیت ذوب شرکت مس به رقم ارزشمند 400 هزار تن نیز، دستاورد بزرگ دیگری بود که در زمستان سال 1398 رقم خورد و چشم‌ انداز توسعه و تعالی این صنعت را بیش از پیش روشن کرد.

در زمینۀ اقتصادی هم، ضمن آن‌ که در سال 1398 شاهد رشد دو برابری ارزش بازار مس در بورس بودیم، در زمینۀ فروش به رقم بی‌سابقه‌ای دست یافتیم که نوید بخش فردایی روشن‌ تر است؛ آن‌هم در شرایطی که کشور بزرگ ‌ما با دشوارترین فشارها و تنگناها و تحریم‌های ناجوانمردانه رو به‌ رو بوده است.

شرکت ملی صنایع مس ایران، همۀ این موفقیت‌ها را، در سایه‌ سار عنایت‌های پیوستۀ حضرت پروردگار، وام‌ دارِ حضور سرشار از دانایی و توانایی همۀ کارکنان خود در تمام رده‌های سازمانی است که با همتِ بلند و همدلیِ ارزشمند خود، مایۀ مباهات عرصۀ صنعت در ایرانِ عزیزمان شده‌اند.
همکاران عزیز و ارجمند!

به همۀ شما خداقوت و دست‌ مریزاد عرض می‌کنم و یک‌ بار دیگر، عید فرخندۀ نوروز را صمیمانه تبریک می‌گویم و با آرزوی بهروزی و تندرستی برای تمام شما بزرگواران، امیدوارم سال 1399 سرشار از پیروزی و شادمانی برای همگان باشد.

منبع: مس پرس
عناوین برگزیده