تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۵۲
بازدید: ۱۵۱
کد خبر: ۹۲۸۱۰
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

انفجار در کارخانه سیمان خاش یک کشته و ۸ زخمی برجا گذاشت

می متالز - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انفجار یکی از قطعات کارخانه سیمان خاش منجر به کشته شدن یک نفر و سوختگی هشت نفر از کارگران شد که ۵ نفر آنان در بیمارستان خاش بستری و سه نفر دیگر به علت شدت سوختگی بالا به زاهدان منتقل شدند.
انفجار در کارخانه سیمان خاش یک کشته و ۸ زخمی برجا گذاشت

به گزارش می متالز، دکتر فریبرز راشدی روز دوشنبه اظهار داشت: حادثه ظهر امروز رخ داد که بلافاصله سه دستگاه آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: هشت مجروح این حادثه برای درمان به بیمارستان امام خمینی(ع) خاش انتقال یافتند که پنج نفر آنان در همان بیمارستان بستری و سه نفر به دلیل درصد بالای سوختگی به زاهدان منتقل شدند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انتشار اخباری مبنی بر کشته شدن تعدادی از کارگران این کارخانه سیمان را تکذیب کرد.

صاحب‌گل صالحی فرماندار خاش در تماس خبرنگار ایرنا با وی با تایید انفجار براثر نقص فنی در کارخانه سیمان گفت: لوله دستگاه سیلکون و حمل موادمذاب کارخانه سیمان خاش دچار گرفتگی شده و هنگامی که کارگر مربوطه قصد بازکردن آن را داشته منفجر و مواد مذاب سبب کشته شدن این کارگر و زخمی شدن هشت نفر دیگر شد که سه نفر آنان به سبب شدت جراحات و سوختگی بالا به زاهدان منتقل شدند.

کارخانه سیمان خاش یکی از بزرگترین کارخانه های سیستان و بلوچستان به شمار می رود که روزانه افزون بر سه هزار تن محصولات سیمانی و کلینکر در آن  تولید می شود که ۳۵ درصد تولیدات این شرکت به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان، آفریقا، خاوردور، اروپا، آسیا و اقیانوسیه صادر می‌شود.
کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، یمن، بنگلادش، عمان، سومالی، جیبوتی، مصر، لیبی، کنیا، تانزانیا، پرتغال، اسپانیا، ترکیه، کویت، هند، چین، مالزی و قطر از جمله مقاصد مهم صادرات سیمان خاش هستند.

عناوین برگزیده