تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۴۵
بازدید: ۱۶۰
کد خبر: ۹۲۹۵۰

سهم بخش خصوصی در تامین نیاز مراکز درمانی کرمانشاه

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کرمانشاه گفت: بخشی خصوصی به منظور مقابله با شیوع بیماری کرونا، بخشی از نیازهای مراکز درمانی استان را تامین می‌کند.
سهم بخش خصوصی در تامین نیاز مراکز درمانی کرمانشاه

به گزارش می متالز، کیوان کاشفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به پیامدهای اجتماعی و اقتصادی که شیوع کرونا در جامعه داشته، تلاش کردیم بخشی از نگرانی‌های مراکز درمانی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز را مرتفع کنیم.
وی یکی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با کرونا را دستگاه «ونتیلاتور» اعلام کرد و افزود: ۲ دستگاه ونتیلاتور به ارزش سه میلیارد ریال را سفارش دادیم که امروز به کرمانشاه رسید و در مراکز درمانی قابل بهره‌برداری است.
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران باتاکید بر اینکه این تجهیزات توسط تشکل‌های بخش خصوصی وارد شده، گفت: این اقلام و تجهیزات پزشکی از طرف اتاق بازرگانی به مراکز آموزشی تقدیم شده است.
کاشفی متذکر شد: این دستگاه برای تفس بیماران بستری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا کاربرد ویژه دارد و موردنیاز شدید مراکز درمانی است.
این فعال اقتصادی عنوان کرد: اتاق بازرگانی در شرایط فعلی تمرکز اصلی اقدامات خود را در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا را بر تامین اقلام موردنیاز کادر درمانی و مراکز پزشکی توسط بخش خصوصی قرار داده است.
رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه همچنین از پیگیری برای تأمین ماسک سه لایه، ماسک N۹۵، لباس حفاظتی، عینک محافظ چشم، گان و دستکش مورد نیاز مراکز درمانی به تعداد قابل توجه خبر داد که به زودی به دست مراکز درمانی می‌رسد.
وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در کنار خط مقدم مقابله با ویروس کرونا باشیم تا بتوانیم به سهم خود باری از دوش جامعه پزشکی و نظام بهداشت و درمان برداریم.
رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به اینکه ۲ دستگاه ونتیلاتور امروز برای بیماران حاد تنفسی تحویل مسوولان درمانی کرمانشاه به‌ صورت رایگان داده شد تا در مراکز درمانی برای مداوای بیماران مورد استفاده قرار بگیرد، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در بخش خصوصی با تمام توان برای مقابله با این بحران قدم برداریم.
کاشفی با اشاره به زحمات کادر زحمتکش درمانی و تلاش بخش خصوصی برای کمک به این حوزه، بیان کرد: به موازات این امر مهم، بررسی‌های لازم برای چگونگی جبران خسارات فعالان اقتصادی که از این شرایط صدمه خورده‌اند نیز توسط پارلمان بخش خصوصی در حال انجام است.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۱۳۶ نفر در این استان به کرونا مبتلا شدند که ۱۱ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۱۴ هزار ۹۹۱ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۸۵۳ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و چهار هزار و ۹۹۶ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.

عناوین برگزیده