تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۰۱
بازدید: ۱۱۳
کد خبر: ۹۳۰۱۳

صادرات کالاها از گمرک پارس جنوبی ۱۵ درصد افزایش یافت

می متالز - مدیرکل گمرک پارس جنوبی از افزایش صادرات کالا و محصولات غیرنفتی خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه امسال ۱۸ میلیون تن کالا از گمرک پارس جنوبی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش دارد.
صادرات کالاها از گمرک پارس جنوبی ۱۵ درصد افزایش یافت

به گزارش می متالز، احمد پورحیدر در عسلویه، با اشاره به صادرات محصولات پارس جنوبی در 11 ماه امسال اظهار داشت: در این مدت 18 میلیون و 193 هزار تن محصولات غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد افزایش دارد.

وی، ارزش این محصولات صادر شده را 6.3 میلیارد دلار دانست و تصریح کرد: متانول، پروپان، بوتان، پلی اتیلن سبک و سنگین، آمونیاک، گوگرد، استایرن از جمله محصولات صادراتی از پارس جنوبی است.

مدیرکل گمرک پارس جنوبی  از صادرات 994 هزار تن میعانات گازی از پارس جنوبی خبر داد و خاطر نشان کرد: در 11 ماه امسال افزون بر 994 هزار تن میعانات گازی به ارزش 491 میلیون دلار از پارس جنوبی صادر شده است.

پورحیدر جمع کل صادرات از گمرک پارس جنوبی را 19 میلیون و 137 هزار تن دانست و بیان کرد: ارزش این محصولات صادر شده افزون بر 6 میلیارد و 890 میلیون دلار است که به کشورهای  چین، کره جنوبی، هند، ژاپن، هنگ‌کنگ، اندونزی، ترکیه، مصر و کشورهای حاشیه خلیج فارس  صادر شده است.

وی، با اشاره به واردات 127 هزار تن از گمرک پارس جنوبی افزود: در 11 ماه امسال 127 هزار و 852 تن انواع محصولات از گمرک پارس جنوبی وارد کشور شده است که 33 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش دارد.

مدیرکل گمرک پارس جنوبی ارزش کالاهای وارداتی از این گمرک را 1.9 میلیارد دلار دانست و خاطرنشان کرد: در این مدت 91 هزار و 461 تن واردات پروژه‌ای به ارزش 1.8 میلیارد دلار ثبت شده است.

پورحیدر، بیان کرد: این مقدار واردات پروژه‌ای در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل از نظر وزن 47 درصد و ارزش 49 درصد کاهش داشته است.

عناوین برگزیده