تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۸:۳۱
بازدید: ۱۲۸
کد خبر: ۹۳۱۸۰
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

روزانه ۴۳ هزار ماسک در هرمزگان تولید می شود

می متالز - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اعلام کرد: روزانه ۴۳ هزار عدد ماسک با مشارکت همگانی در راستای مقابله با ویروس کرونا در استان تولید می شود.
روزانه ۴۳ هزار ماسک در هرمزگان تولید می شود

به گزارش می متالز، عباسی عصر چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر روزانه حداقل ۲۳هزار ماسک با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی و صنفی در استان هرمزگان تهیه می‌شود.
وی بیان داشت: واحد پدرام طب بندرعباس نیز روزانه ۲۰ هزار ماسک تولید می کند که در این طرح به طور مستقیم برای ۶۳ نفر اشتغال زایی ایجاد شده است. 
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهارداشت: محلول ضدعفونی کننده، لباس ضد ویروس و گان پزشکی از دیگر تولیدات شرکت پدرام طب بندرعباس است.
عباسی ادامه داد: تمامی واحدهای صنعتی، صنف هاو کارگاه های تولیدی وابسته نظیر اتحادیه ها، تعاونی های تولید پوشاک و منسوجات، بسیج اصناف و نهادهای غیر دولتی می توانند فعالیت خود را در چارچوب ضوابط ابلاغی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بدون نیاز به مجوز تولید اقدام کنند.
وی در پایان از واحدهای تولیدی که امکان تولید ماسک را دارند خواست با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان و یا ادارات تابعه در شهرستان ها درخواستهای خود را جهت انجام هماهنگی، ثبت نمایند.  

عناوین برگزیده