تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۹:۴۳
بازدید: ۱۴۰
کد خبر: ۹۳۲۲۴
معاون گمرک ایران خبر داد؛

ترخیص ۳ محموله دیگر اقلام بهداشتی و ملزومات پزشکی

می متالز - معاون گمرک ایران اعلام کرد: امروز سه محموله دیگر در ارتباط با کنترل و مقابله با کرونا در گمرک ترخیص شد.
ترخیص ۳ محموله دیگر اقلام بهداشتی و ملزومات پزشکی

به گزارش می متالز، «مهرداد جمال ارونقی» افزود: اولین محموله ترخیص شده از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)، شامل ۱۶ دستگاه تجهیزات پزشکی است که با صدور حکم خروج، ترخیص و در اختیار مرجع مربوطه قرار داده شد.

وی افزود: محموله دوم شامل مواد اولیه کیت مولکولی (برای تشخیص کرونا) است که با مجوز وزارت بهداشت، به صورت حمل یکسره از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) ترخیص و به مراکز مربوطه ارسال شد.

معاون گمرک ایران ادامه داد: محموله سوم، سه کانتینر شامل بیش از ۱۱ هزار عدد ترمومتر (تب سنج)، ۲۴ هزار دستگاه فشارسنج و سایر تجهیزات پزشکی از جمله گوشی پزشکی است که تشریفات گمرکی این محموله نیز اکنون در گمرک تهران در حال انجام است و تا ساعتی دیگر از گمرک ترخیص خواهند شد.

به گفته ارونقی، علاوه بر این محموله ها، تشریفات گمرکی محموله‌های دیگری از جمله مواد اولیه، کالاهای بهداشتی و پزشکی مرتبط نیز به‌صورت مرتب از گمرکات کشور از جمله گمرک شهید رجایی بندرعباس در حال انجام و خروج است.

«احمد ذاکری» معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک نیز ۲۴ اسفند،‌از شبانه روزی شدن ترخیص ملزومات پزشکی و اقلام بهداشتی در گمرکات کشور خبر داد و افزود: با توجه به نیاز شدید مراکز درمانی کشور به ملزومات پزشکی و اقلام بهداشتی، کارکنان گمرکات کشور به‌طور شبانه‌روزی سرگرم انجام تشریفات این اقلام هستند و تلاش می‌کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن کالاهای مورد نیاز از گمرک ترخیص شود.

عناوین برگزیده