تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۹:۵۱
بازدید: ۱۲۱
کد خبر: ۹۳۲۲۶

کمک ۶ میلیارد ریالی اتاق بازگانی یاسوج برای مقابله با ویروس کرونا

می متالز - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج به پویش فعالان اقتصادی برای مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد پیوست و مبلغ ۶ میلیارد ریال برای خرید و توزیع تجهیزات موردنیاز کادرهای درمانی استان و همچنین اقشار ضعیف جامعه هزینه کرد.
کمک ۶ میلیارد ریالی اتاق بازگانی یاسوج برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش می متالز، پرویز یزدان پناه روز پنجشنبه اظهار داشت: با توجه به برخی محرومیت‌ها و کمبودها در استان، در روزهای اخیر این اتاق در یاسوج اقدام به خرید اقلام بهداشتی مورد نیاز کادر درمان و اقشار آسیب پذیر کرد.

وی افزود: این اقلام شامل دستگاه‌های مانیتور علائم حیاتی B۹البرز، پایه دستگاه مانیتور علائم حیاتی، اکسی متر، لباس پرستاری ویژه کادر درمان و پرستاران، دستکش معاینه لاتکس، دستکش جراحی لاتکس، ماسک ایزوله ویژه کادر درمان، ژل ۵۰۰ و ۲۰۰ سی سی ضدعفونی دست، اسپری الکل و مایع ضدعفونی است.

بر اساس یافته های جدید آزمایشگاهی شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا ظرف شبانه روز گذشته تاکنون با ۱۵ نفر افزایش به ۶۰ مورد رسید.

ظرف روز های گذشته تاکنون نمونه های موارد مشکوک به کرونا به تهران و شیراز ارسال شده و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ مورد جدید مثبت اعلام شده است.

 از ظهر روز گذشته تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۰۴۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شده است.

شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۸۴۰۷ نفر رسیده است و ۵۹۷۹ نفر از بیماران کرونایی بهبود یافته و ترخیص شده اند.

با جان باختن ۱۴۹ نفر از بیماران، مجموع فوت شده ها بر اثر این بیماری در کشور به ۱۲۸۴ نفر رسید.

عناوین برگزیده