تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۵۶
کد خبر: ۱۶۱۵۱۰
گفتگو با محمد حسین حاجی بابا موسس تجارت گرام
می متالز - تجارت گرام به عنوان اولین وبسایت تخصصی B2B در ایران است که متصل کننده خریداران و فروشندگان محصولات صنعتی، معدنی، مواد اولیه و ماشین آلات و تجهیزات بازار داخلی و همچنین بازار بین المللی می باشد. ما به دنبال برطرف کردن مشکلات فعالین اقتصادی و صنعتی و مدیریت زنجیره تامین صنایع ایران زمین هستیم.
همگام سازی تجار و کسب و کارهای داخلی با روش های آزموده شده تجارت در دنیا

به گزارش «می متالز» به نقل از ویژه نامه اقتصاد و نمایشگاه، در حاشیه نمایشگاه ایران متافو با محمدحسین حاجی بابا موسس تجارت گرام گفت و گویی انجام شده است که آن را می خوانید:

تجارت گرام در چه زمینه ای فعالیت دارد؟

محمد حسین حاجی بابا هستم، موسس و مدیرعامل تجارت گرام؛ تجارت گرام اولین پلتفرمی است که در روش نوین فروشنده و خریدار را در بازار داخلی و خارجی به هم متصل می کند. فروشنده ها در این پلتفرم این قابلیت را دارند که فروشگاه مجازی داشته باشند و خریداران نیز می توانند به عنوان خریدار به صورت مجاز ثبت نام کنند.

اما فعالیت ما در حد وب سایت خرید و فروش ختم نمی شود. تجارت گرام یک total solution  (راه حل کلی) است؛ به این معنی که می تواند راه هل های کلی را در یک پکیج به صنعتگران و تجار خارجی و داخلی ارائه دهد. اشخاص می توانند در تجارت گرام فروشگاهی مجازی ایجاد کنند و اجناس خود را عرضه کنند که این امر در حال حاضر به صورت رایگان انجام می شود.

تجارت گرام در زمینه کارشناسی اصالت کالا چه اقداماتی انجام می دهد؟

ما علاوه بر خدماتی که گفته شد، در زمینه کارشناسی هم وارد می شویم، به این صورت که اگر مشتری ما جنسی را در داخل یا خارج از کشور خریداری کند برای ما درخواست می گذارد و کارشناسان ما بر اصالت جنس نظر تایید و یا رد می دهند. دفاتر نمایندگی ما در استانبول، دبی، تورنتو کانادا و گوانگجوی چین مستقر هستند و این مبحث کارشناسی در خارج از کشور را برای ما پیگیری می کنند و این دفاتر علاوه بر کارشناسی، بازاریابی را نیز ببر عهده دارند.

تجارت گرام در زمینه حمل و نقل چه امکاناتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد؟

حمل و نقل نیز یکی از سرفصل های امکانات وب سایت تجارت گرام است. شرکت های حمل و نقل های دریایی، کشتی رانی و شرکت هایی که در زمینه حمل و نقل زمینی و هوایی فعالیت دارند در سایت ثبت نام می کنند و با توجه به حساسیت شرکت های تولیدی روی مساله زمان بندی و کیفیت حمل و نقل، بعد از ارزیابی ما در بخش حمل و نقل وب سایت پذیرفته می شوند و پس از این مرحله، مراجعه کنندگان به وب سایت می توانند علاوه بر خرید و فروش اجناس از بخش حمل و نقل هم استفاده کنند.

علاوه بر این خدمات صرافی را نیز انجام می دهیم، یعنی شرکتی در حوزه صرافی از زیرمجموعه های ماست که این خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

تولید محتوا انجام می دهید؟

ما تیمی داریم که فقط کار تولید محتوا را انجام می دهد به علاوه اینکه در حال وارد کردن دیجیتال مارکتینگ به ایران هستیم. شمار ما همگام سازی تجار و کسب و کارهای داخلی با روش های آزموده شده تجارت در دنیاست.

چه برنامه ای برای گسترش فعالیت تان دارید؟

تمام خدماتی که گفتم مربوط به فاز اول کار ما است که بازخورد مثبتی از آن کسب کردیم. قصد داریم در فاز دوم بانک اطلاعاتی بازارهای داخلی و خارجی که مربوط به قوانین حقوقی، مالیاتی و تمام قوانین مورد نیاز برای فعالان در زمینه صادرات و واردات را ارائه دهیم. بیمه نیز از دیگر خدمات ما است که می خواهیم در فاز دوم ارائه کنیم.

برای نمایشگاه امسال چه برنامه ای دارید؟

امسال اولین سالی است که شرکت تجارت گرام در نمایشگاه حضور دارد و هدف اصلی ما معرفی برند تجارت گرام است. می خواهیم روش های نوین تجارت را ارائه دهیم. یکی از اهداف ما این است که می خواهیم تجارت و واردات و صادرات را به شکل مدرن ارائه کنیم زیرا دنیا به این سمت در حال حرکت است. در واقع اگر کسی با ما همراه شود از این قائله عقب نخواهد ماند و سودش را در کمتر از سه تا پنج سال آینده خواهد دید.

به صورت کلی اگر تجار به روش های نوین تجارت متصل نشوند شرایط در سه تا پنج سال آینده آن ها رامجبور خواهد کرد که به این سمت سوق پیدا کنند. در واقع این موج مدرن کردن تجارت در انقلاب صنعتی چهارم از سال 2014 شروع شد.

درست است که در حال حاضر کرونا باعث دیجیتالی شدن کسب و کارها شده است اما این بیماری فقط به عنوان کاتالیزور عمل کرده است.

برای مطلب پایانی اضافه می کنم که ما در اهداف خود آمادگی کمک کردن به تمامی فعالین صنعتی و تجاری را داریم. ما از همین فضا به این نقطه رسیدیم و همه اصول و روش ها را می شناسیم و می خواهیم این تجربه را در اختیار تمامی فعالین این حوزه قرار بدهیم. به امید روزی که تجارت ایران به این سمت حرکت کند و به موفقیت برسد.

عناوین برگزیده