تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۲:۵۷
کد خبر: ۲۰۱۹۱۵
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به اشکالات شورای نگهبان به بودجه ۱۴۰۰؛
‌می‌متالز - فرهنگی با بیان اینکه اگرچه ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۱۴۰۰ به لحاظ ماهیتی زیاد است، اما تفاوتی با سنوات گذشته ندارد، گفت: تقریبا به جزء یک الی دو مورد، مابقی مصوبات عادی هستند.

به گزارش می‌متالز، نشست خبری محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیات رئیسه مجلس امروز (شنبه ۲۳ اسفنده ماه) در تشریح اشکالات شورای نگهبان به بودجه ۱۴۰۰ در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین رخدادی که هفته جاری در مجلس خواهیم داشت مربوط به رفع ایرادات شواری محترم نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ است که براین اساس کمیسیون تلفیق در ادامه رسیدگی‌ها گزارش خود را آماده می‌کند و در سامانه‌ای که در معرض دید نمایندگان محترم است قرار خواهد گرفت و پس از آن در اولین فرصت در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به آیین نامه داخلی مجلس ابتدا گزارش کمیسیون تلفیق به رای گذاشته می‌شود و در ادامه رسیدگی‌ها با سرعت قابل قبولی نهایی و به شورای نگهبان ارسال خواهد شد همچنین امیدواریم با اظهار نظر سریع شورا در پایان سال بودجه مصوب برای سال آینده ابلاغ شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگرچه ایرادات به لحاظ ماهیتی زیاد است، اما تفاوتی با سنوات گذشته ندارد، اظهار کرد: تقریبا به جزء یک الی دو مورد، مابقی مصوبات عادی هستند و آن یکی دو مورد نیز مربوط به شفاف کردن ارقام مصوبات است، مثلا لازم است در بند (و) تبصره (۲) ویرایش جدیدی صورت بگیرد و سهم هر کدام از اجزاء که به عنوان هزینه آمده، مشخص و معین باشد.

منبع: خبرگزاری مجلس شرای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده