تاریخ: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۳:۵۸
کد خبر: ۲۰۲۲۷۳
‌می‌متالز - صفحه بانک ملی ایران در اینستاگرام، مسابقه‌ای طراحی کرده است که نه تنها هوش مخاطب را به چالش می‌کشد، بلکه میزان تاب آوری او نسبت به محیط اطراف را نیز به شکل نامحسوسی می‌سنجد.

به گزارش می‌متالز، یکی از مشکلات عمومی در میان انسان ها، واکنش سریع به کنش ها، حوادث و اتفاقات پیرامونی است، به گونه‌ای که «احساس» بر «عقل» غلبه کرده و «پاسخ دهی در لحظه» به جای «تحلیل» می‌نشیند.

نمود این روند را در شبکه‌های اجتماعی به وفور می‌توان مشاهده کرد، به گونه‌ای که مخاطبان بدون صحت سنجی یک «پست» و یا دقت در همه جوانب یک «ماجرا»، آن را پیگیری کرده و نتیجه مطلوب «خود» را از آن دریافت می‌کنند، در حالی که واقعیت می‌تواند چیز دیگری باشد.

مسابقه «گنج» که اکنون در صفحه اینستاگرام بانک ملی ایران قابل دسترس است، همین موضوع را هدف قرار داده است. این مسابقه از مخاطبان می‌خواهد است با استفاده از یک بیت شعر و راهنمایی نقشه، گنج را پیدا کرده و همراه با منشن کردن یک نفر، پاسخ را کامنت کنند.

نکته قابل تامل در این مسابقه، آن است که شرکت کنندگان علاوه بر تمرکز در نشانه ها، باید نسبت به آنچه در اطراف خود می‌گذرد نیز حساس باشند!

بانک ملی ایران به برندگان این مسابقه که تا لحظه تحویل سال نو ادامه خواهد داشت، یک گوشی هوشمند و ۱۵ جایزه ۵۰۰ هزار تومانی تقدیم خواهد کرد.

منبع: بانک ملی ایران

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده