تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۰:۰۷
کد خبر: ۲۰۲۷۷۷
مروری بر اقدامات مجلس یازدهم و بررسی نقش نمایندگان در سطح ملی و حوزه انتخابیه؛
‌می‌متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس برخی از اقدامات صورت گرفته در سطح ملی و حوزه انتخابیه خود از ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم را تشریح کرد.

به گزارش می‌متالز، علیرضا پاک فطرت در خصوص اقدامات صورت گرفته در سطح ملی و حوزه انتخابیه خود از ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم گفت: حمایت حداکثری از بخش اقتصاد و ارائه راهکار‌ها و پیشنهادات در بهبود شرایط برخی از بخش‌های فعال و تاثیرگذار در اقتصاد کشور و همچنین مهمترین معضلات و مشکلات شهرک‌های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی شهر شیراز را در این مدت با جدیت تمام با هدف رفع مشکلات موجود پیگیری کردم.

وی ادامه داد: تشکیل جلسات و دیدار‌های مختلف با کارشناسان امور و مدیران پژوهشی، نخبگان علمی، استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و کارآفرینان نمونه و بهره مندی از نظرات و دیدگاه‌های آنان در حوزه‌های کاری و تخصص‌های گوناگون از جمله دیدار و گفتگو با رئیس و اساتید دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه شیراز و رئیس و اعضای صنایع الکترونیک شیراز و... با محوریت مهمترین مباحث اقتصادی و سپس انعکاس مسایل در خبرگزاری‌های محلی و ملی از جمله خبرگزاری خانه ملت و تذکر به دولت به ویژه در خصوص ضرروت توجه به اقشار آسیب پذیر از جمله اقداماتی بود که از ابتدای ورود به مجلس یازدهم پیگیری کرده‌ام.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: توجه و توصیه ویژه در سطح کلان به نظام آموزشی و اهمیت و جایگاه این مهم در توسعه و آبادانی کشور و حمایت از نظام آموزشی با همکاری مدیران نواحی آموزش و پرورش شهر شیراز جهت تحقق و ارتقا سطح کیفی آموزش برای دانش آموزان نیازمند سطح شهرستان، همچنین تهیه بسته‌های آموزشی با همکاری خیرین، حمایت قشر فرهنگی، معلمین و... و بهره مندی از نقطه نظرات و طرح‌های پژوهشی در تهیه برنامه‌های آتی آموزش در سطح ملی و منطقه‌ای و نیز مکاتبه و تماس با معاونت پارلمانی وزارت آموزش و پرورش در توجه به برنامه آموزش الکترونیکی و انعکاس رسانه‌ای آن در جراید و خبرگزاری‌های محلی که با هدف رفع مشکلات مربوطه انجام شده است.

پاک فطرت به تلاش‌ها و اقدامات خود در راستای ارتقا و بهره مندی از ظرفیت‌های معنوی به عنوان عاملی بسیار مهم در راستای بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: تلاش برای تکمیل و توسعه زیرساخت جاده‌ای در جهت تسریع ارتباط جاده‌ای و خدمات رسانی حداکثری در حوزه حمل و نقل در سطح استان فارس با سایر شهر‌های مجاور در شرق کلانشهر شیراز و سپس اعلام نقطه نظرات برای اصلاح تخصیص بودجه، پژوهش‌ها و اسناد بالادستی موجود با هدف افزایش اطمینان از اقتصادی شدن پروژه و تخصیص اعتبار دقیق تا زمان نهایی شدن آن و نیز انعکاس رسانه‌ای خبر مشکلات و نواقص موجود در کمربندی بزرگ شیراز و سپس اشاره به حوادث مکرر و مرگ و میر و جراحات ناشی از تصادفات و سوانح در کمیسیون عمران، همچنین در این رابطه و با هدف کاهش چنین معضلاتی با وزیر راه و شهرسازی نیز گفتگو حضوری و تلفنی داشتم.

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: پیگیری تکمیل و انتقال ۷۲ میلیون متر مکعب آب از حوضچه سد تنگ سرخ بشار استان همجوار غرب استان فارس به شیراز به طول ۱۲۰ کیلومتر و انعکاس مناسب مشکلات مربوط به درختکاری خارج از مجوز در مسیر ورودی سد تنگ سرخ و انتقاد از شهرداری شیراز به جهت عدم توجه به این موضوع و نیز طرح مساله در کار گروه آب و انتقال آب از سد دورزدن و... در جلسه مربوط با حضور استاندار، معاونین و مدیران آب و ابفای فارس و پیگیری مشکلات قشر ضعیف پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری که با برگزاری جلسات متعدد و پیگیری‌های مجدانه صورت گرفت.

منبع: خبرگزاری مجلس شرای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده