تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۳:۵۸
کد خبر: ۲۰۲۸۸۱
رشد محسوس سود ناشی از فروش سهام شرکت؛
‌می‌متالز - در حال حاضر و تا پایان بهمن ماه سال جاری، بهای تمام شده سرمایه گذاری‌های شرکت به بیش از ۱۳۸ هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش می‌متالز، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان بهمن ماه سال جاری موفق به کسب سود خالص ۵۳ هزار و ۱۲۹ میلیارد ریالی و معادل ۱.۱۸۱ ریال به ازای هر سهم شده است.

سود خالص محقق شده شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۹۶ درصدی را نشان می‌دهد. علت اصلی افزایش محسوس سودآوری شرکت را می‌توان رشد سود ناشی از فروش سهام شرکت عنوان کرد.

سود ۱.۱۸۱ ریالی هر سهم صبا تامین در دوره ۹ماهه

کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در این دوره معادل ۵۴ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال بوده که در حدود ۹۴ درصد از این درآمد مربوط به سود ناشی از فروش سهام بوده است.

سود ناشی از فروش سهام به مبلغ ۵۱ هزار میلیارد ریال محقق شده که عمدتا مربوط به فروش سهام شرکت‌های تاصیکو، بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان و ملی مس ایران بوده است.

همچنین سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه پذیر به مبلغ ۳.۱۰۰ میلیارد ریال محقق شده که ۶۰ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

در حال حاضر و تا پایان بهمن ماه سال جاری، بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت به بیش از ۱۳۸ هزار میلیارد ریال رسیده است.

در جدول زیر شرکت‌های سرمایه‌پذیر اصلی صبا تامین با لحاظ میزان و درصد مالکیت این شرکت ارائه شده است:

سود ۱.۱۸۱ ریالی هر سهم صبا تامین در دوره ۹ماهه

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده