تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۳۶
کد خبر: ۲۰۸۳۱۲
‌می‌متالز - در بودجه سال ۱۴۰۰، در مجموع ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای صندوق‌های بازنشستگی در نظر گرفته شده که از این مقدار ۸۹ هزار میلیارد تومان آن به عنوان رد دیون به سازمان تامین اجتماعی اختصاص می‌یابد و ۶۱ هزار میلیارد تومان نیز به سایر صندوق‌های بازنشستگی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش می‌متالز، مهدی عیسی زاده، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان منظور شده است که ۸۹ هزار میلیارد آن برای پرداخت دیون دولت به تأمین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه چنین پرداخت و تخصیص بودجه‌ای به سازمان تأمین اجتماعی بی سابقه است، گفت: در طول دوره‌های مختلف هیچ وقت چنین اتفاقی نیافتاده و این اتفاق مبارکی است که خادمین ملت برای بیمه شدگان و بازنشستگان انجام دادند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسیر هزینه کردن این بودجه مشخص شده است، گفت: اقشار محروم و ضعیف تحت پوشش تأمین اجتماعی از خدمات این سازمان بیش از گذشته استفاده خواهند کرد و متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز در همین راستا انجام شده است.

عیسی زاده تصریح کرد: البته بازنشستگان سایر صندوق‌ها نیز مورد توجه قرار گرفته اند و ۶۱ هزار میلیارد تومان نیز برای بازنشستگان لشگری و کشوری اختصاص یافته است.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پرداخت ۸۹ هزار میلیارد تومان از دیون دولت نسبت به تأمین اجتماعی گام بسیار مهمی برای ارتقاء خدمات این سازمان است، گفت: این مصوبه بر اساس تصمیم کارشناسی و با توجه به وضعیت کشور تصویب شده است و امیدواریم با کار‌های خوبی که در سازمان تأمین اجتماعی انجام شده، شاهد افزایش رضایتمندی بازنشستگان باشیم.

عیسی زاده افزود: امیدواریم برای واگذاری سهام و اجرای مصوبه مجلس نیز در آینده نزدیک اقدام اصولی صورت گیرد و قبل از شهریور این واگذاری تحقق پیدا کند و ۸۹ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی و همچنین ۶۱ هزار میلیارد تومان به سایر صندوق‌ها پرداخت شود و این قانون به خوبی اجرا شود.

وی با بیان اینکه دیون دولت به تأمین اجتماعی بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است که باید پرداخت شود، گفت: در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز این موضوع مورد تأکید قرار گرفته است و تلاش ما این است که در برنامه هفتم توسعه این موضوع لحاظ شود و پرداخت دیون دولت به تأمین اجتماعی دائمی شود و به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی توجه ویژه صورت گیرد و از وارد شدن آسیب به معیشت بازنشستگان جلوگیری شود.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده