تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۲
کد خبر: ۲۰۸۵۴۶
جعفری در جلسه پایش استانی اعلام کرد:
‌می‌متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: با اقدامات اکتشافی انجام شده در استان یزد، ۳۱ محدوده امیدبخش جدید شناسایی شده است.

به گزارش می‌متالز، وجیه الله جعفری در جلسه پایش معدنی استان یزد در راستای تفاهم نامه منعقد شده بین ایمیدرو و استانداری یزد در آبان ۹۸ با بیان این مطلب اظهار داشت: از جمله مفاد این تفاهم نامه، اجرای عملیات مطالعات پهنه‌های اکتشاف به وسعت بیش از ۲۸ هزار کیلومتر مربع و صدور پروانه در محدوده‌های امیدبخش بود.

وی در این نشست ویدیو کنفرانسی که محمد زاده‌رحمانی، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد، محمدرضا علمدار یزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، محمد آقاجانلو، معاون طرح‌های معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس، داریوش دیویده، مجری طرح ایجاد زیربنا‌های لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی، ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت چادرملو، امیر طاهر زاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و امین صفری، مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد و نیز تعدادی از مدیران ایمیدرو حضور داشتند، افزود: تاکنون اقدامات مربوط به ۸ محدوده امیدبخش معدنی در این استان رفع شده و اکنون در مرحله دریافت پروانه اکتشاف هستیم. در مورد ۲۳ محدوده دیگر، در حال مذاکره با نهاد‌های زیربط هستیم تا بتوانیم موافقت آن‌ها را برای دریافت مجوز لازم برای اکتشاف جلب کنیم.
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: همچنین برای معادن ۱۹C و ۲۰D از سازمان حفاظت محیط زیست درخواست تعهد داده ایم تا پس از دریافت آن نسبت به دریافت پروانه اکتشاف اقدام کنیم.
وی ادامه داد: در این جلسه، در زمینه فعال سازی معادن کوچک استان یزد در قالب طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مطرح و مقرر شد در قالب بسته‌های سرمایه گذاری، هماهنگی لازم توسط این طرح و سازمان صنعت، معدن و تجارت صورت پذیرد.
جعفری افزود: در سال ۹۹، استان یزد هدفگذاری برای فعال سازی را محقق کرده و به طور چشم گیری از برنامه نیز پیشی گرفت که برای سال جاری نیز با توجه به برنامه هدفگذاری جهت فعال سازی ۲۰۰ معدن در کشور، استان یزد فعال سازی ۵ معدن را در برنامه کاری به خود اختصاص داده است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره طرح‌های زیربنایی انجام شده در این استان خاطرنشان کرد: طرح رینگ شدن برق شهرستان خاتم از پست مرودست تا ابرکوه با مشارکت ایمیدرو، برق منطقه‌ای و بخش خصوصی در اسفند ۹۹ بهره برداری شد.
وی ادامه داد: ایمیدرو در ۲ طرح احداث جاده معدن قلعه خرگوشی، سورک- هفتهر، ندوشن و احداث جاده یزد- ندوشن- ورزنه نیز مشارکت داشته و این طرح‌ها اکنون به ترتیب ۱۰۰ درصد و ۹۵ درصد پیشرفت دارند.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده