تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۲۵
کد خبر: ۲۰۸۷۱۰
‌می‌متالز - استارت‌آپ چینی اوریجین اسپیس (Origin Space) به‌تازگی ماهواره‌ای موسوم به نئو-۱ (NEO-۱) را با هدف آزمایش فناوری‌های مرتبط با شناسایی و استخراج منابع از سیارک‌های کوچک نزدیک زمین در مدار قرار داده است. این شرکت قصد دارد نوامبر سال جاری میلادی اولین فضاپیمای رباتیک خود را به‌منظور استخراج منابع چنین سیارک‌هایی به فضا پرتاب کند و نئو-۱ برای آزمایش فناوری‌های این فضاپیما راهی مدار لئو شده است.

به گزارش می‌متالز، ماهواره مذکور به‌انجام مانور‌های مداری، شبیه‌سازی گرفتن اجرام کوچک آسمانی و همچنین آزمایش فناوری‌های مربوط به هدایت فضاپیما می‌پردازد. این ماهواره جسمی کوچک را که به‌وسیله یک کابل مهار شده است، در فضا مستقر نموده، سپس آن را توسط یک ابزار تور مانند شکار می‌کند. نئو-۱ بعد از انجام این ماموریت، با استفاده از سامانه پیشران الکتریکی خود از مدار خارج می‌شود.

ماهواره مذکور را شرکت چینی اَسِس اسپیس‌فلایت (ASES Spaceflight Technology Co. Ltd) برای این استارت‌آپ ساخته است. اوریجین اسپیس همچنین در نظر دارد اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال ۲۰۲۲ ماهواره دیگری به‌نام نئو-۲ را با هدف اکتشافات منابع ماه راهی فضا کند.

منبع: اسپاش

عناوین برگزیده