تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۴۴
کد خبر: ۲۰۸۸۸۵
‌می‌متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تأکیدبر اینکه البرز می‌تواند شاهراه اقتصادی کشور باشد، گفت: در راستای حمایت از حوزه اقتصادی در استان، متوسط صدور مجوز واحد‌های تولیدی از ۶ ماه به ۴۰ روز رسیده است.

به گزارش می‌متالز، مهدی عسگری، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد، ظهر امروز در میز خدمت صنعتگران استان البرز که در اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: استان البرز از ظرفیت‌های زیادی در حوزه تولید و صنعت برخوردار است و انتظار می‌رود همه ادارات استان البرز باید با تمام توان برای رفع موانع تولید تلاش کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم که موانع راه تولید حذف شود، بیان کرد: با بررسی درخواست ادارات مختلف می‌توان ظرفیت‌های داخلی را به خوبی درک کرد.

عسگری افزود: استان البرز سال گذشته با پرداخت وام به ۳۴۶ واحد تولیدی و صنعتی رتبه اول جذب تسهیلات در بحث رونق تولید کشور را کسب کرد و در این مدت از مجموع ۴۳۰ متقاضی تسهیلات، ۳۴۶ متقاضی در البرز، تسهیلات دریافت کردند.

وی ادامه داد: شرایط تحریمی و کرونایی زیان قابل توجهی را به اقتصاد استان البرز وارد کرد، اما این استان توانست رتبه سوم کشور را به لحاظ جذب سرمایه خارجی به خود اختصاص دهد.

به گفته این نماینده مجلس متوسط صدور مجوز واحد‌های تولیدی در استان البرز از ۶ ماه به ۴۰ روز رسیده است؛ همچنین البرز علیرغم اینکه جغرافیای کوچکی که دارد، سهم قابل توجهی در اقتصاد کشور به خود اختصاص داده است.

وی ضمن انتقاد از اینکه چرا البرز به عنوان شاهراه اقتصاد کشور مورد توجه قرار نگرفته است، اظهار کرد: در این شرایط تحریمی، البرز در ۱۱ ماه از سال ۹۹ پیش بینی درآمد خود را بیش از ۱۱۰ درصد محقق کرد و این یعنی تولیدکنندگانی که امروز مشکلات خود را بیان کردند این جهاد را در حوزه اقتصادی انجام داده اند.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید تلاش شود که مانع و دست اندازی برای سرمایه گذار ایجاد نشود، گفت: امیدواریم در سال مانع زدایی و پشتیبانی از تولید بتوانیم گره‌ای از مشکلات صنعتگران را باز کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

عناوین برگزیده