تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۰۸
کد خبر: ۲۰۹۱۴۴
‌می‌متالز - صنعت خودروسازی ایالات متحده از کنگره این کشور میلیارد‌ها دلار درخواست بودجه کرد تا تولید تراشه تقویت شود و نیاز‌های خودروسازان آمریکایی که به دلیل کمبود جهانی تراشه مجبور به کاهش تولید خود هستند، تامین شود.

به گزارش می‌متالز، صنعت خودروسازی و اتحادیه کارگران خودروی ایالات متحده روز جمعه از کنگره این کشور میلیارد‌ها دلار درخواست بودجه کردند تا تولید تراشه تقویت شود و نیاز‌های خودروسازان آمریکایی که به دلیل کمبود جهانی تراشه مجبور به کاهش تولید خود هستند، تامین شود.

شورای سیاست گذاری خودروی آمریکا، انجمن تولیدکنندگان موتور و تجهیزات و اتحادیه کارگران خودرو روز جمعه در بیانیه مشترکی اعلام کردند: (کنگره) باید تولید نیمه رسانا‌های لازم برای مونتاژ وسایل نقلیه در ایالات متحده را در اولویت قرار دهد. این اقدام باعث حصول اطمینان از این موضوع می‌شود که تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری سهم مناسبی از تراشه‌های مورد نیاز برای تأمین تقاضای مصرف کننده را دارند.

شرکت‌های فناوری و صنایع دیگر بار‌ها از دولت آمریکا خواسته اند "برندگان و بازندگان" را انتخاب نکند و یا برای تأمین بودجه مورد نیاز برای جبران کمبود تراشه شرایط تعیین نکند.

بر اساس اعلام اداره آمار کار آمریکا، بخش وسایل نقلیه موتوری و قطعات ایالات متحده در ماه آوریل ۲۷۰۰۰ شغل خود را از دست داد.

در نامه‌ای که رویترز مشاهده کرده است، گفته می‌شود صنعت وسایل نقلیه موتوری ایالات متحده بیش از ۳۳۰ هزار واحد تولیدی را در نتیجه کمبود تراشه از دست داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده