تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۰۴
کد خبر: ۲۰۹۵۱۲
نماینده مردم اردبیل در مجلس:
‌می‌متالز - نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اردبیل در مسیر توسعه صنعتی این بار صاحب کارخانه تولید فولاد خواهد شد.

به گزارش می‌متالز، علی نیکزاد در نشست با جمعی از سرمایه‌گذاران در اردبیل اظهار کرد: احداث کارخانه فولاد با ظرفیت یک میلیون تن در سال در استان اردبیل با همکاری و کمک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نوید تحولی جدی در این منطقه می‌دهد.

وی فرصت اشتغال ایجاد شده در سایه راه‌اندازی این کارخانه را ۲۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: با افتتاح و راه‌اندازی این کارخانه در دو سال آینده زمینه اشتغال یک‌هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم به وجود می‌آید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد تأمین مواد اولیه برای این کارخانه عظیم تولید فولاد گفت: وزارت صمت قول مساعد در تأمین مواد اولیه از معادن یزد را به سرمایه‌گذار داده است تا ضمن انتقال مواد اولیه به استان، فرآوری مواد اولیه و تولید شمش فولاد و میلگرد به انجام برسد.

نیکزاد افزود: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها وزارت صمت در کنار پشتیبانی و حمایت از فعالان عرصه تولید، سعی می‌کند تا به واسطه اخذ مجوز‌های قانونی خلأ احتمالی در مسیر صدور مجوز‌ها را نیز رفع کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: مجلس در یک طرح اساسی به دنبال شناسایی و اصلاح قوانین و مقررات مزاحم و مانع‌زدا در مسیر تولید است تا به فرمایش مقام معظم رهبری لبیک گفته و بیش از هر زمان دیگر پشتیبان فعالان اقتصادی و صنعتی باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی استان اردبیل را محروم از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ دولتی و نهاد‌های شبه دولتی اعلام کرد و ادامه داد: ما از مجموعه‌های شستا و گروه تولید فولاد، مس و همچنین شرکت‌های ایدرو و ایمیدرو به ویژه در بخش معدن خواسته‌ایم تا سرمایه‌گذاری‌ها و توسعه صنایع معادن را در استان به عنوان رویکرد اصلی مورد توجه قرار دهند.

منبع: ایسنا

عناوین برگزیده