تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۸:۵۱
کد خبر: ۲۰۹۶۱۹
‌می‌متالز - رئیس امور آب منطقه‌ای شهرستان‌های بردسکن و کاشمر با بیان اینکه تردد خودرو‌های معدن طلا در مسیر قنوات روستا‌های هدک و سربرج تحت کنترل است، گفت: تا بررسی لازم فعلا متصدیان معدن نباید ترددی را بر روی لایه‌های آبرفتی قنات روستای هدک و سربرج بدون هماهنگی با نمایندگان روستا‌ها داشته باشند.

به گزارش می‌متالز، مخاطبان این رسانه در سامانه مردمی «فارس من» سوژه‌ای تحت عنوان «قنات سفلای هدک و سربرج شهرستان بردسکن در آستانه تخریب» به ثبت رسانده و درخواست پیگیری پیرامون این موضوع را داشتند.

موضوع را از رئیس امور آب منطقه‌ای بردسکن و کاشمر پیگیری کردیم.

حسین حکمتی‌فر با اشاره به اینکه قنات سفالسی هدک، تنها قنات اصلی روستا‌های هدک و سربرج است که اقتصاد اهالی را در کنار دیگر چشمه‌ها تأمین می‌کند، اظهار کرد: حسب پیگیری و نشست‌های برگزار شده با ادارات صمت و جهاد کشاورزی، تا اطلاع ثانوی متصدیان معدن نباید بر روی معدن و در مسیر قنات ترددی را داشته باشند.

رئیس امور آب منطقه‌ای بردسکن و کاشمر با اعلام اینکه امور آب منطقه در کار حفاظت از منابع آبی حداکثر تلاش خود را دارد و در حال استعلام از اداره صمت است، افزود: تردد خودرو‌های معدن طلا در مسیر قنات روستا‌های ذکر شده فقط باید با هماهنگی دهیار و شورای اسلامی روستا باشد تا پس از بررسی‌های در دست انجام، توضیحات بیشتری در اختیار مخاطبین قرار دهیم.

وی با بیان اینکه فعلا معدن در حال اکتشاف در منطقه است، گفت: همه بررسی‌ها و پیگیری‌ها در دست انجام است، بنابراین با توجه به پاسخ اداره صمت و اینکه عملیات اکتشاف چه مدت زمان طول خواهد کشید و تردد‌ها چقدر به قنوات خسارت وارد می‌کند، اقدامات مقتضی انجام خواهد شد و امیدواریم نتیجه اقدامات و برنامه‌ریزی لازم به نفع طرفین و بدون خسارت به قنوات حاصل شود.

منبع: خبرگزاری فارس

عناوین برگزیده