تاریخ: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۴۰
کد خبر: ۲۰۹۸۴۴
‌می‌متالز - گروهی متشکل از ۴۳ سناتور آمریکایی با حمایت از تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی خواستار متوقف شدن مذاکرات برجامی شده‌اند.

به گزارش می‌متالز، سناتور جمهوریخواه آمریکایی با پشتیبانی از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، از دولت جو بایدن خواستند تا مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای با ایران را متوقف کند.

بر اساس این گزارش، این گروه ۴۳ نفری به ریاست مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا، از دولت بایدن خواسته‌اند تا به خاطر تنش‌های اخیر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، مذاکرات هسته‌ای با ایران را که در وین جریان دارد، متوقف کند.

سناتور‌های آمریکایی این درخواست خود را روز چهارشنبه با ارسال نامه‌ای برای دولت بایدن، مطرح کرده‌اند.

سناتور‌های آمریکایی بدون اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی، ایران را متهم به حمایت مالی از حماس و مقاومت فلسطین کرده‌اند.

در این نامه سناتور‌های جمهوریخواه ادعا کرده‌اند: طی دو روز گذشته، فلسطینی‌ها در غزه که از سوی ایران تامین مالی می‌شوند، حملات راکتی متعددی را علیه اسرائیل انجام داده‌اند، آن‌ها در واقع غیرنظامیان و شهر‌های مختلف اسرائیل از جمله اورشلیم (بیت المقدس) را هدف قرار داده‌اند.

این سناتور‌ها همچنین ضمن درخواست برای توقف مذاکرات هسته‌ای وین، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده‌اند.

در این نامه آمده است: حمایت ایران از حماس مشکل آفرین و مساله ساز است آن هم در شرایطی که دولت شما در شرایط کنونی با ایران، در حال مذاکره در شهر وین است. ما از شما می‌خواهیم تا هرچه سریعتر مذاکرات با ایران را پایان داده و به طور صریح اعلام کنید که تحریم‌ها لغو نخواهد شد.

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه در گفت وگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، از حق رژیم صهیونیستی برای دفاع از خودش در برابر حملات مبارزان فلسطینی حمایت کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده