تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۰۶
کد خبر: ۲۱۲۹۳۷
در استان آذربایجان غربی صورت گرفت:
‌می‌متالز - با حمایت ۲۴۰ میلیاردریالی بانک کشاورزی یک واحد گاوداری شیری ۲ هزار راسی در استان آذربایجان غربی راه‌اندازی شد.

به گزارش می‌متالز، روستای قباق تپه در شهرستان سلماس یکی از هزاران روستایی است که با حمایت بانک کشاورزی، میزبان یکی از بزرگترین طرح‌های تولیدی کشور شده است. شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس، با احداث بزرگ‌ترین طرح گاوداری شیری در استان آذربایجان غربی با حمایت ۲۴۰ میلیاردریالی بانک کشاورزی برای ۱۵۵ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده و تحول عظیمی در اشتغال زایی و رونق اقتصادی منطقه و همچنین سیر صعودی میزان تولیدات داخلی به وجود آورده است.

این مجتمع بزرگ تولیدی شامل گاوداری تمام صنعتی شیری به ظرفیت ۲۰۰۰ راس در زمینی به مساحت (مسقف و غیر مسقف) بیش از ۲۱۰ هزار متر مربع احداث شده است که ۸۰هزارمتر مربع، مساحت فضای انبارها، اداری و خدماتی و فضای سیلو است.

مهندس رضا سلطانی فرد مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس با تاکید بر حمایت ۲۴۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و همراهی بانک با این پروژه، اظهار داشت: این طرح با ظرفیت ۲۰۰۰ راس دام مولد راه اندازی شده است که با ظرفیت کامل می‌تواند میزان تولید روزانه شیر در این مجتمع ۴۸ تن و ۲۱۶ تن گوشت قرمز در سال تولید کند.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس با اشاره به اینکه تولید شیر خام مهم‌ترین مرحله تولید و فرآوری محصولات لبنی است گفت: این دامداری از مدرن‌ترین دامداری‌های کشور است و به منظور افزایش رفاه و سلامت دام‌ها و همچنین افزایش کیفیت و کمیت شیر تولیدی، از سیستم فری استال استفاده شده است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)