تاریخ: ۱۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۳۸
کد خبر: ۲۱۶۸۳۷
‌می‌متالز - شرکت آلمانی پورشه اعلام کرد که ۴۳ هزار دستگاه از خودرو‌های برقی لوکس خود از مدل تیکان Taycan را به دلیل نرم افزار معیوبی که می‌تواند باعث خاموش شدن ناگهانی موتور شود، فرا می‌خواند.

به گزارش می‌متالز، شرکت آلمانی پورشه روز جمعه اعلام کرد که ۴۳ هزار دستگاه از خودرو‌های برقی لوکس خود از مدل تیکان Taycan را به دلیل نرم افزار معیوبی که می‌تواند باعث خاموش شدن ناگهانی موتور شود، فرا می‌خواند.

شرکت پورشه همچنین گفت که این فراخوان شامل تمام وسایل نقلیه تیکان که تا ماه ژوئن تولید و تحویل شده اند را شامل می‌شود.

به گفته این شرکت، نرم افزار خودرو‌هایی که مشمول این فراخوان می‌شوند برای حل این مشکل به روزرسانی خواهند شد. تیکان سال گذشته به بازار عرضه شد.

کلاوس ریچبرگر، مدیر اجرایی پورشه به خبرنگاران گفت که این مشکل در حدود ۱۳۰ اتومبیل مشاهده شده است و افزود که هیچ تصادفی در نتیجه اتفاق نیفتاده است.

تیکان، یک اتومبیل اسپرت چهار درب با شاسی کوتاه و برد ۴۵۰ کیلومتر (۲۸۰ مایل) است که محصول تلاش پورشه برای جلب نظر مشتریان درباره وسایل نقلیه پیشرفته برقی است.

پورشه که بخشی از گروه فولکس واگن است، همچنین اعلام کرد که بروزرسانی نرم افزار این خودرو‌ها از راه دور در این مورد امکان پذیر نیست، به این معنی که دارندگان تیکان باید با مراجعه یک ساعته به مرکز تعمیرات محلی این مشکل را برطرف کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده