تاریخ: ۱۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۱۲
کد خبر: ۲۱۶۸۴۶
‌می‌متالز - به گفته رئیس اتحادیه شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری، پس از اینکه ارمنستان اعلام کرد به گردشگران واکسن کرونا تزریق می‌کند، تقاضا اتوبوس دربستی به سمت یکی از شهر مرزی کشور به نام «نوردوز» افزایش یافته است.

به گزارش می‌متالز، احمدرضا عامری، با بیان اینکه در حال حاضر هیچ سفر خارجی از طریق مرز‌های زمینی نداریم، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا سفر‌های زمینی به تمامی کشور‌های مرزی از جمله ارمنستان، گرجستان و استانبول ممنوع بوده و به هیچ عنوان شرکت‌های حمل و نقلی حق جابه جایی مسافران در این بخش را ندارند.

او با بیان اینکه تقاضای زمینی برای سفر به ارمنستان افزایش یافته است، گفت: در حالی که سفر زمینی به مقاصد خارجی به حداقل و تقریبا صفر رسیده است، در چند روز گذشته شاهد افزایش تقاضای خرید بلیت اتوبوس به سمت مرز‌های ارمنستان هستیم.

رئیس اتحادیه شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری با بیان اینکه مردم برای تزریق واکسن کرونا راهی ارمنستان شده‌اند، گفت: پس از اینکه ارمنستان اعلام کرد به گردشگران واکسن کرونا تزریق می‌کند، تقاضای بلیت اتوبوس و اتوبوس دربستی به سمت شهر مرزی ارمنستان «نوردوز» در جلفا افزایش یافته است.

مطالعه بیشتر:
دربست به ارمنستان ۳ میلیون
عامری توضیح داد: در حال حاضر اتوبوس‌های ایرانی اجازه ورود به خاک کشور دیگر از جمله ارمنستان را ندارند، از این رو افرادی که به قصد تزریق واکسن راهی ارمنستان می‌شوند، با اتوبوس‌های ناوگان داخلی تا شهر نوردوز می‌روند و لب مرز با ناوگان ارمنی وارد خاک این کشور می‌شوند.

عامری گفت: از گذشته سفر زمینی به ارمنستان بین ایرانی‌ها بسیار رایج بود، اما مدتی است که سفر‌های زمینی متوقف شده و در شرایطی که مسافران امکان سفر به کشور‌های خارجی را ندارند، شاهد موجی از گردشگران ایرانی به سمت ارمنستان هستیم که قصد اکثر این افراد تزریق واکسن با هزینه کم است.

ممنبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده