تاریخ: ۱۴ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۱۶
کد خبر: ۲۱۶۹۰۵
‌می‌متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحدی معادل ۰.۸۸ درصد به یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۶۱۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۴ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۱۰ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه چهاردهم تیرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۷۹۹ واحدی معادل ۰.۸۸ درصد به رقم ۳۲۲ هزار و ۴۲۰ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۴۳۹۵ واحدی معادل ۱.۱۵ درصد، عدد ۳۸۶ هزار و ۴۷۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۸۰۸ واحدی به رقم ۲۴۶ هزار و ۹۵۱ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۲۰۳۵ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۱۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۰۳۶۱ واحد افزایش به رقم ۹۳۰ هزار و ۷۳۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۳۹۰۷ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۴۹۴ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

سبزپوشی بورس پس از دو روز/ نماگر ۱۰ هزار واحد تقویت شد
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی تاپیکو، شپنا، فملی، شپدیس، اخابر و وپارس با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی شستا، نوری و شفارس، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۷۱۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۷۹ هزار و ۵۴۹ نوبت معامله و به ارزش ۴۹ هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خفنر (فنرسازی‌خاور) با ۱۰ درصد رشد و پس از آن، نماد‌های فپنتا، کاما، دلقما، بورس و ولکار بود. همچنین نماد معاملاتی شفارس (صنایع شیمیایی فارس) با ۲۵.۵۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های آپ، خرینگ، فمراد، تکنو، سیلام و والبر قرار گرفتند.

سبزپوشی بورس پس از دو روز/ نماگر ۱۰ هزار واحد تقویت شد

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده