تاریخ: ۱۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۰۸
کد خبر: ۲۱۷۲۵۴
با اعلام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین؛
‌می‌متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، پس از استماع گزارش، صورت مالی‌های شرکت در مجمع مورد تصویب قرار گرفت.

از مجموع رقم ۱۱۹۱ میلیارد تومان سود قابل تقسیم شرکت طبق مصوبه مجمع ۱۱۵۵ میلیارد تومان آن معادل ۹۷ درصد بین سهامداران تقسیم و به ازای هر سهم ۱۰۵ تومان سود اختصاص یافت.


صنعت سیمان نیازمند یارانه نیست


رضا جمارانیان در پایان مجمع در جمع خبرنگاران اظهار کرد:مدتهاست قیمتگذاری سیمان دستوری است هرچند این صنعت جزو بندج است و نباید قیمت گذاری شود.

مدیرعامل سیتا افزود: درحالی که نرخ دستمزد، حمل ونقل و آجر نسوز افزایش داشته، اما نرخ سیمان از اول مرداد ۲۰ درصد افزایش یافته است

وی گفت:در حالی که صنعت سیمان، صنعتی سرمایه بر و هزینه استهلاک آن بالا است هر کیلو سمان با قیمت ۳۰۸ تومان عرضه می‌شود.

جمارانیان با اشاره به انتقاداتی مبنی بر اینکه افزایش قیمت سیمان ساختمان سازی را تحت تاثیر قرار می‌دهد بیان کرد: در هر مترمربع ساختمان اسکلت بتنی ۴ پاکت سیمان استفاده می‌شود که در مجموع قیمت آن ۱۸۰ هزار. تومان می‌شود در حالی که قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان ۶ میلیون تومان است.

مدیرعامل سیتا با بیان اینکه انتقادات از افزایش نرخ سیمان خنده دار است خاطرنشان کرد: با دلار ۳۰ هزار تومانی قیمت سیمان ۱۰ دلار می‌شود، اما همین سیمان در کشور امارات ۸۰ دلار عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه صنعت سیمان نیازمند یارانه نیست، تصریح کرد: حاضریم انرژی را با قیمت فول به صنعت سیمان عرضه کنند، اما در مقابل قیمت را نیز اصلاح کنند.

جمارانیان تاکید کرد: در سه ماهه سال گذشته عاملین و واسطه‌ها ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان سود کردند این در حالی است که کل سود یکساله صنعت سیمان ۳۵۰۰ میلیارد تومان بود.

مدیرعامل سیتا بیان کرد: با عرضه سیمان در بورس کالا این حاشیه سود برای ذینفعان آن حذف شد بنابراین به دنبال آن هستند با فشار مجددا سیمان را به قیمت گذاری دستوری برگردانند.

وی افزود: قیمت سیمان باید یک هفتم قیمت فولاد باشد، اما در حال حاضر این فاصله به حدی زیاد شده که به یک پنجاهم رسیده است.

منبع: بورس نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده