تاریخ: ۱۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۵۵
کد خبر: ۲۱۷۳۶۹
‌می‌متالز - بیشتر شاخص‌های مهم بورسی جهانی ریزش کردند.

به گزارش می‌متالز، در وال استریت همه شاخص‌ها ریزشی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۱.۰۱ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۳۳۵.۳۸ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۸۷ درصد ریزش تا سطح ۴۳۲۰.۳۳ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۷۵ درصد کاهش در سطح ۱۴ هزار و ۵۵۵.۷۲ واحدی بسته شد.

در معاملات بازار‌های بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۱.۶۸ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۰۳۰.۶۶ واحد بسته شد. شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با ریزش ۱.۷۳ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۴۲۰.۶۴ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۲.۰۱ درصدی در سطح ۶۳۹۶.۷۳ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۲.۳۱ درصد پایین رفت و به ۸۶۵۰.۱۰ واحد رسید.

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با کاهش ۰.۸۸ درصدی تا سطح ۲۸ هزار و ۱۱۸.۰۳ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۲.۸۹ درصد پایین رفت و در سطح ۲۷ هزار و ۱۵۳.۱۳ واحد بسته شد.

در چین شاخص "شانگ‌های کامپوزیت" ریزش ۱.۰۲ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۰۸۸.۲۶ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۲ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۳۴۱.۴۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده