تاریخ: ۱۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۴۲
کد خبر: ۲۱۷۳۷۲
می متالز - دو شرکت مخابرات و مپنا که هنوز سود سهام عدالت را پرداخت نکرده‌اند، در مورد دلیل این تاخیر توضیحاتی را ارائه داده‌اند.

به گزارش می‌متالز، از یکشنبه شب واریز مرحله دوم سود سهام عدالت آغاز شده است، اما طبق اطلاعیه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، تمام سود سهام عدالت در این مرحله هم واریز نشد و به دلیل کوتاهی دو شرکت مخابرات ایران و گروه مپنا، همچنان ۱۰ درصد از سود سهامداران عدالت در دست این دو شرکت باقی مانده است.

دلیل این تاخیر در پرداخت سود دو شرکت مذکور را از روابط عمومی این شرکت‌ها پیگیری کردیم.

دلیل مپنا؛ عدم وصول مطالبات
بعد از پیگیری‌های چند روزه و متعدد از روابط عمومی گروه مپنا، مبنی بر توضیح علت اصلی این تاخیر چند ماهه، تنها این پاسخ را دریافت کردیم: علت واریز نشدن این سود به دلیل عدم وصول مطالبات مپنا است. به محض وصول مطالبات و تامین نقدینگی این سود پرداخت می‌شود.

دلیل مخابرات؛ افزایش هزینه‌ها و مطالبات
شرکت بعدی که برای پیگیری چرایی عدم واریز سود سهامداران عدالت به سراغ آن رفتیم شرکت مخابرات ایران بود که در این رابطه با محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات به گفتگو پرداختیم.

اودر رابطه با تاخیر در پرداخت سود سهام عدالت بیان کرد: در سال‌های اخیر به طور کلی شاهد رشد حداکثری تورم، همچنین افزایش هزینه‌های غیر قابل پیش‌بینی فنی و غیر فنی و افزایش هزینه‌های حقوق و دستمزد این ارگان در جامعه بوده‌ایم.

این مقام مسئول گفت: با اعلام رشد مرکز آمار مبنی بر این موضوع که کمترین رشد تورم مربوط به حوزه‌های ارتباطات و مخابرات در چند سال اخیر بوده است، عدم ترمیم تعرفه‌های بخش ثابت مخابرات ایران در طول ۱۲ سال گذشته و هم چنین متاسفانه وجود مطالبات حدود دو هزار میلیارد تومانی شرکت مخابرات ایران از نهاد‌های دولتی، خصوصی و مشتریان، عملا بخش سوددهی ثابت را از مدار خارج کرده است.

او در ادامه افزود: ضمن عذر خواهی از سهامداران محترم عدالت، انشاالله با تلاش حداکثری و با تعامل بیشتر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شاهد ترمیم تعرفه‌های بخش ثابت پس از گذشت ۱۲ سال باشیم، هم چنین با تلاش بیشتر بتوانیم مطالبات دو هزار میلیاری را وصول کنیم تا دز این صورت بتوانیم این سود را به سهامداران سهام عدالت پرداخت کنیم.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده