تاریخ: ۱۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۵۴
کد خبر: ۲۱۷۴۰۳
‌می‌متالز - اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزایش تولید قابل توجهی را در پاسخ به بالا رفتن قیمت نفت آمریکا تا بیش از ۷۰ دلار در هر بشکه پیش‌بینی نمی‌کند.

به گزارش می‌متالز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در آخرین دورنمای ماهانه خود از بازار نفت گفت انتظار نمی‌رود تولید نفت خام آمریکا حداقل تا پایان سال جاری میلادی افزایش قابل توجهی داشته باشد.

گزارش این اداره از دورنمای کوتاه مدت انرژی برای ماه جولای نشان می‌دهد متوسط تولید نفت خام آمریکا در ۲۰۲۱ برابر با ۱۱.۳ میلیون بشکه در روز خواهد بود. این رقم ۲۰ هزار بشکه در روز بالاتر از پیش‌بینی قبلی این اداره است که در گزارش ماه ژوئن ۱۱.۰۸ میلیون بشکه در روز اعلام شده بود.

اگر این پیش‌بینی درست باشد، تولید نفت آمریکا ۲۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از متوسط تولید در ۲۰۲۰ خواهد بود که ۱۱.۳۱ میلیون بشکه در روز گزارش شده بود. آمریکا در دو ماه از ۲۰۲۰ و درست قبل از سقوط بازار در ماه‌های مارس و آوریل، به رکورد تولید ۱۳ میلیون بشکه در روز رسیده بود.

در کل، اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزایش تولید قابل توجهی را در پاسخ به بالا رفتن قیمت نفت آمریکا تا بیش از ۷۰ دلار در هر بشکه پیش‌بینی نمی‌کند.

در گزارش این اداره آمده است: «با توجه به اینکه تغییر تعداد چاه‌های نفت آمریکا همگام با افزایش قیمت آن بالا نمی‌رود و افزایش تولید معمولاً دو ماه پس از توسعه چاه صورت می‌گیرد، بنابراین قیمت فعلی نفت خام تا اواخر ۲۰۲۱ تاثیری بر میزان تولید نخواهد گذاشت. ما پیش‌بینی می‌کنیم متوسط تولید نفت خام آمریکا در سه ماهه دوم و سوم سال جاری میلادی حدود ۱۱.۹ میلیون بشکه در روز باشد».

انتظار می‌رود تولید نفت آمریکا در سه ماهه پایانی سال جاری به ۱۱.۳ و تا پایان سال آینده میلادی به ۱۲.۲ میلیون بشکه در روز برسد.

البته پیش‌بینی این اداره در اول جولای صورت گرفته یعنی درست قبل از از شکست اجلاس اوپک پلاس و نامتعادل شدند دوباره بازار.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده