تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۸:۳۷
کد خبر: ۲۱۷۵۷۸
هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران
‌می‌متالز - در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فولاد مبارکه سپاهان برای بازپس گیری صدر، منتظر لغزش پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک است.

به گزارش می‌متالز، هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال روز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰ با انجام ۵ مسابقه آغاز می‌شود، در مهمترین بازی‌ها پرسپولیس صدرنشین میزبان آلومینیوم است و فولاد مبارکه سپاهان از صنعت نفت آبادان پذیرایی می‌کند، در ذیل مروری بر ۵ بازی روز شنبه داریم:

سایپا تهران – استقلال تهران/ ساعت ۱۹:۵۰

به طور حتم قعرنشین‌ها نگاه ویژه‌ای به این بازی دارند و خیلی امیدوار هستند سایپا مقابل شاگردان فرهاد مجیدی با شکست روبرو شودند. هر دو تیم برای پیروزی به میدان خواهند آمد، آبی پوشان تهرانی برای قطعی شدن سهمیه آسیایی در لیگ برتر به پیروزی در این مسابقه نیاز دارند، اما ارزش سه امتیاز این بازی برای سایپا حیاتی است.

شاگردان فراز کمالوند اگر در این مسابقه پیروز نشوند یک گام دیگر به سقوط نزدیک خواهند شد. روی نیمکت دو تیم سرمربیانی حضوری دارند که تا همین چند وقت پیش در یک تیم همکار بودند.

فراز کمالوند سرمربی کنونی تیم سایپا در تیم استقلال مدیر فنی و دستیار فرهاد مجیدی بود، اما حالا او مقابل آبی‌ها می‌ایستد و به خوبی به شرایط فنی و افکار فوتبالی مجیدی هم آشنایی دارد.

استقلال وضعیتی به مراتب بهتر از سایپا دارد و بازیکنان با کیفیتی که حتی شانس قهرمانی در جام حذفی هم دارند. در لیگ برتر آبی‌پوشان با ۱۶ گل خورده دومین خط دفاع مستحکم لیگ برتر و سومین خط حمله خطرناک را در اختیار دارند، اما سایپا با ۱۷ گل زده به همراه نفت مسجدسلیمان صاحب ضعیف‌ترین خط حمله لیگ است.

استقلال با ۴۷ امتیاز در رده سوم و سایپا با ۲۳ امتیاز در رده پانزدهم جدول رده بندی لیگ برتر ایران قرار دارند.

طلایی پوشان اصفهانی منتظر لغزش پرسپولیس

تراکتور تبریز - گل گهر سیرجان/ ساعت ۲۰:۱۵

تراکتور در دومین حضور فیروز کریمی، هفته گذشته در یک بازی ضعیف دو بر یک مغلوب استقلال تهران شد و گل گهر نیز در ثانیه‌های پایانی با نتیجه دو بر یک از سد آلومینیوم گذشت.

از نظر روحی شاگردان قلعه نویی نسبت به تراکتوری‌ها برتری دارند، اما این را نباید فراموش کرد که تراکتور میزبان گل گهر است و این مهم می‌تواند برای سیرجانی‌ها مشکل ایجاد کند.

گل‌گهر اکنون با ۳۸ امتیاز پشت سر استقلال و روی پله چهارم لیگ ایستاده است. مصدومیت و غیبت برخی از بازیکنان سرشناس مهم‌ترین مشکل تراکتور و فیروز کریمی است. از سوی دیگر امیر قلعه‌نویی سرمربی اسبق تراکتور هم با فوتبال تبریز آشناست و می‌داند کار دشواری برابر تیم جوان و متحول شده تراکتور خواهد داشت.

شاگردان فیروز کریمی با ۳۶ امتیاز در رده هشتم جدول رده بندی قرار دارند.

طلایی پوشان اصفهانی منتظر لغزش پرسپولیس

فولاد مبارکه سپاهان - صنعت نفت آبادان/ ساعت ۲۰:۴۵

سپاهان با ۵۳ امتیاز و دو امتیاز کمتر از پرسپولیس در رده دوم جدول رده بندی قرار دارد، با توجه به تساوی هفته گذشته شاگردان یحیی گل محمدی مقابل فولاد خوزستان، فولاد مبارکه سپاهان می‌توانست با شکست پیکان به صدرجدول برسد، اما دو امتیاز مهم را مقابل پیکانی‌ها از دست دادند.

شاگردان محرم نویدکیا این هفته در رویای بازگشت به صدر است و اگر بتواند سه امتیاز از صنعت نفت آبادان بگیرد، می‌تواند در صورت لغزش پرسپولیس در مقابل آلومینیوم اراک دوباره به صدر جدول برگردد که این مهم دور از دسترس نخواهد بود.

صنعت نفت آبادان ۳۳ امتیازی دغدغه‌ای برای سقوط ندارد و بازیکنانش به اندازه بازیکنان فولاد مبارکه سپاهان انگیزه‌ای برای پیروزی ندارند.

طلایی پوشان اصفهانی منتظر لغزش پرسپولیس

پرسپولیس تهران - آلومینیوم اراک/ساعت ۲۰:۵۵

پرسپولیس تهران در هفته‌های پایانی لیگ برتر نمی‌خواهد به راحتی صدر جدول را از دست بدهد و این تیم اگر هر چهار بازی باقیمانده را با پیروزی پشت سر بگذارد می‌تواند پنجمین جام قهرمانی خود را بالای سر ببرد و به اصطلاح فوتبال دوستان گلات (قهرمانی پنجگانه) کند.

هرچند شاگردان گل محمدی کار راحتی مقابل شاگردان منصوریان نخواهند داشت. علیرضا منصوریان اول برای تیم خودش تلاش می‌کند و می‌خواهد رتبه چهارم لیگ را از تیم قلعه‌نویی پس بگیرد.

از سویی دیگر سرمربی اسبق استقلال انگیزه‌های زیادی برای خودنمایی مقابل هواداران استقلال دارد و می‌خواهد به آن‌ها نشان بدهد که هنوز هم راه بردن پرسپولیس را بلد است.

البته پرسپولیس مقتدرانه پیش رفته است، اما آخرین شکست را همین آلومینیوم در هفته دوازدهم لیگ برتر به پرسپولیس در اراک تحمیل کرد و باید دید سرخپوشان بازهم مقابل این تیم اراکی امتیاز از دست می‌دهند یا باخت دور رفت را هم جبران خواهند کرد. آلومینیوم اراک با ۳۷ امتیاز در رده ششم جدول رده بندی قرار دارد.

طلایی پوشان اصفهانی منتظر لغزش پرسپولیس

فولاد خوزستان - ماشین سازی تبریز/ ساعت ۲۱:۳۰

درست است که ماشین سازی تبریز یکی از تیم‌های سقوط کرده لیگ برتر ایران است، اما شاگردان علیرضا اکبرپور هفته گذشته دست به کار بزرگی زدند و مس رفسنجان را سه بر صفر شکست دادند، بنابراین ممکن است ماشین سازی تبریز بار دیگر شگفتی ساز شود و در اهواز هم از فولاد امتیاز بگیرد.

فولاد خوزستان نیز هفته گذشته از پرسپولیس یک امتیاز در خانه گرفت و برای صعود به بالای جدول باید از ماشین سازی سه امتیاز بگیرد، شاگردان نکونام با ۳۶ امتیاز در رده هفتم قرار دارند.

طلایی پوشان اصفهانی منتظر لغزش پرسپولیس

برنامه مسابقات هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران:

شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰:

سایپا تهران – استقلال – ساعت ۱۹:۵۰– ورزشگاه قوامین تهران

تراکتور تبریز- گل گهر سیرجان – ساعت ۲۰:۱۵ – ورزشگاه یادگار امام تبریز

فولاد مبارکه سپاهان – صنعت نفت آبادان– ساعت ۲۰:۴۵ – ورزشگاه نقش جهان اصفهان

پرسپولیس – آلومینیوم اراک – ساعت ۲۰:۵۵ – ورزشگاه آزادی تهران

فولاد خوزستان – ماشین سازی تبریز – ساعت ۲۱:۳۰ – ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

سه شنبه ۲۲ تیرماه ۱۴۰۰:

مس رفسنجان – پیکان تهران – ساعت ۲۰:۳۰ – ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

نفت مسجدسلیمان – ذوب آهن اصفهان – ساعت ۲۱– ورزشگاه شهید بهنام محمدی

نساجی مازندران – شهر خودرو مشهد – ساعت ۲۱ – ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده