تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۴۳
کد خبر: ۲۱۷۷۶۱
می متالز - بانک مرکزی درباره اعطای وام ۷ میلیونی به دارندگان سهام عدالت و یارانه بگیران با سود ۱۸ درصدی توضیحاتی ارایه کرد .

به گزارش می‌متالز، بانک مرکزی اعلام کرد: دارندگان سهام عدالت و همه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌های نقدی یا معیشتی را دریافت می‌کنند، می‌توانند تا سقف ۷ میلیون تومان کارت رفاهی با سود ۱۸ درصد دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، حدود دو هفته قبل بانک مرکزی شیوه نامه صدور کارت رفاهی را به پنج بانک ملت، ملی، تجارت، صادرات و رفاه کارگران ابلاغ کرد که طبق آن هر یک از این بانک‌ها باید تا سقف ۲۰۰ هزار فقره کارت رفاهی صادر کنند.

بر این اساس همه اشخاص حقیقی از جمله دارندگان سهام عدالت که تاکنون هیچ میزان از سهام را نفروخته‌اند و همه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌های نقدی یا معیشتی را دریافت می‌کنند، می‌توانند تا سقف ۷ میلیون تومان کارت رفاهی دریافت کنند.

درصد ارزش روز سهام عدالت (بر اساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه) و حساب‌های یارانه نقدی و معیشتی طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها و با در نظر گرفتن کسورات مربوط به اقساط وام‌های پرداخت شده قبلی، می‌تواند به عنوان وثیقه‌های قابل قبول از مشتری مورد پذیرش قرار گیرد.

مهلت بازپرداخت ۱۸ ماهه است که با احتساب سود ۱.۲ میلیون تومان، دریافت کنندگان این کارت باید ماهانه حدود ۴۵۸ هزار تومان بپردازند. مشولان سهام عدالت باید قبل از تقاضای وام حتما اطلاعات هویتی را در سامانه سجام ثبت کنند.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده