تاریخ: ۲۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۴۷
کد خبر: ۲۱۷۸۵۴
‌می‌متالز - قیمت طلا در انتظار اعلام نرخ تورم ایالات متحده و اظهارات رییس بانک فدرال رزرو، اندکی افزایش داشت.

به گزارش می‌متالز، با توجه به نگرانی‌های مداوم در مورد شیوع Covid-۱۹، روز دوشنبه قیمت طلا بیشتر شد، در حالی که سرمایه گذاران منتظر اعلام آمار تورم ایالات متحده در این هفته و اظهارات جروم پاول رییس فدرال رزرو هستند.

هر اونس طلای اسپات با افزایش ۰.۱ درصدی به ۱۸۰۹.۳۴ دلار رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با کاهش ۰.۱ درصدی به ۱۸۰۹.۳ دلار رسید. این بازار داده‌های شاخص قیمت مصرف کننده را در روز سه شنبه و حضور پاول قبل از کنگره در روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه را زیر نظر خواهد گرفت تا نشانه‌هایی از سیاست بانک مرکزی به دست آورد. کمبود مواد و دشواری‌های استخدام مانع از بهبود اقتصادی ایالات متحده از همه گیری شده و تورم گذرایی را به وجود آورده است.

کریستین لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا گفت: بانک مرکزی اروپا در جلسه بعدی خود دستورالعمل‌های مربوط به مراحل سیاست بعدی را تغییر می‌دهد تا استراتژی جدید خود را منعکس کند و نشان دهد که خطر تورم دوباره، جدی است.

وزرای دارایی ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان روز شنبه هشدار دادند: افزایش موارد ابتلای گونه‌های جدید ویروس کرونا و دسترسی ضعیف به واکسن‌ها در کشور‌های در حال توسعه، بهبود اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند. یک نهاد نظارتی انگلیس گفت: بانک‌هایی که معاملات طلا را در لندن تسویه می‌کنند می‌توانند برای معافیت از مقررات شدیدتر در ژانویه ۲۰۲۲ درخواست دهند. هفته گذشته تقاضای طلا در هند و مراکز اصلی دیگر کاهش یافت.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده