تاریخ: ۲۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۵۹
کد خبر: ۲۱۷۸۵۷
‌می‌متالز - واریز حقوق تیر بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از روز گذشته آغاز شده، همچنین قرار بود با حقوق تیر مابه‌التفاوت حقوق فروردین نیز پرداخت شود. آیا این مابه‌التفاوت واریز شد؟

به گزارش می‌متالز، واریز حقوق تیر بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از روز گذشته آغاز شده و تا پایان ماه ادامه دارد.

براساس آخرین پیگیری‌ها از مدیران سازمان تامین اجتماعی قرار بود مابه‌التفاوت حقوق فروردین نیز با حقوق تیر پرداخت شود. اما آنطور که مخاطبان تجارت‌نیوز می‌گویند از روز گذشته تاکنون فقط حقوق تیر واریز شده و خبری از پرداخت مابه‌التفاوت وجود ندارد.

در اولین واریزی امسال پس از اعمال طرح متناسب‌سازی و افزایش حقوق سالانه، گروهی از بازنشستگان مبلغ کمتری دریافت کردند. این واریزی‌ها در اردیبهشت اصلاح شد. همچنین مدیران سازمان تامین اجتماعی گفتند که مابه‌التفاوت حقوق فروردین را نیز واریز می‌کنند.

ابتدا قرار بود با حقوق اردیبهشت واریز شود که انجام نشد. پس از آن مسئولان وعده دادند که در پایان خرداد مابه‌التفاوت‌ها واریز می‌شود. اما بازنشستگان در ماه قبل نیز این پول را دریافت نکردند.

طبق آخرین وعده‌ها قرار بود با واریز حقوق تیر مابه‌التفاوت‌ها نیز واریز شود. اما مخاطبان می‌گویند این پول را دریافت نکرده‌اند. پیگیری‌های تجارت‌نیوز حاکی از این است که نقدینگی برای پرداخت مابه‌التفاوت وجود ندارد.

«متاسفانه این مابه التفاوت در حقوق تیرماه هم پرداخت نشد»

«۲۰ فروردین حقوق پرداخت شد، اما خبری از پرداخت مابه التفاوت فروردین نبود»

«من امروز مستمری گرفتم، ولی خبری از پرداخت مابه التفاوت بازم نیست این آقایون خودشون را مسخره کردند ویا فکر میکنند ما یادمون میره»

«پس چرا مابه التفاوت فروردین رو به ماندادن …ما با این حقوق کم چه کنیم با این کرایه‌های گرون …والا بلا کم میاریم دومیلیون اجاره خونه میدم دیوانه شدم بخدا ازاین وضع»

نقدینگی برای پرداخت مابه‌التفاوت وجود ندارد
علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در این خصوص  می‌گوید: تقریبا یک روز در میان موضوع را پیگیری میکنیم. متاسفانه سازمان تامین اجتماعی پول پرداخت مابه‌التفاوت را تامین کند.

به گفته او، پرداخت مابه‌التفاوت به دو هزار میلیارد تومان پول نیاز دارد، اما سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت آن مشکل مالی دارد. این سازمان همچنین برای پرداخت حقوق‌ها حدود شش هزار میلیارد تومان کسری دارد؛ بنابراین سازمان تامین اجتماعی حتی برای واریز حقوق بازنشستگان نیز مشکل دارد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده