تاریخ: ۲۴ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۳۴
کد خبر: ۲۱۸۴۵۲
‌می‌متالز - بر اساس تحقیقات دانشگاه کمبریج انگلستان، ایران در جایگاه پنجم تولید بیت‌کوین در جهان از نظر شاخص «هارش ریت» قرار دارد. چین، آمریکا، قزاقستان و روسیه نیز در جایگاه‌های اول تا چهارم قرار گرفته‌اند.

به گزارش می‌متالز، تحقیقات دانشگاه کمبریج که امروز منتشر شد نشان می‌دهد هر چند چین همچنان در جایگاه نخست قرار دارد، اما قدرت تولید بیت‌کوین این کشور در جهان بسیار افت کرده و حتی از افت اخیری که تحت نفوذ مسئولان این کشور در استخراج بیت کوین صورت گرفت، پایین‌تر آمده است.

بر اساس آمار‌های دانشگاه کمبریج، سهم این کشور از قدرت کامپیوتر‌های وصل شده به شبکه جهانی بیت کوین موسوم به «هارش ریت» در ماه آوریل به ۴۶ درصد کاهش یافته این در حالی است که این رقم در سپتامبر ۲۰۱۹ به میزان ۷۵٫۵ درصد بود.

در همین مدت زمانی، سهم آمریکا از قدرت کامپیوتر‌های وصل شده به شبکه جهانی از ۴ درصد به ۱۶ درصد افزایش یافته و به دومین کشور تولید کننده بیت‌کوین تبدیل شده است. پس از این دو کشور قزافستان با سهم هشت درصدی قرار دارد و روسیه و ایران هم از تولیدکنندگان عمده بیت‌کوین هستند که در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

بر اساس این گزارش، کاهش میزان استخراج بیت‌کوین در چین پس از آن صورت گرفت که مقامات چینی، استخراج این رمز ارز را خطر جدی بر منابع مالی این کشور عنوان کردند.

ماه گذشته، «بین ماین» بزرگترین ماشین استخراج رمز ارز چین پس از محدودیتی که چین در زمینه استخراج رمز ارز داشت، با مشکل جدی مواجه شد و اعلام کرد به دنبال عرضه در آمریکا، روسیه و قزاقستان است.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده