تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۱۴
کد خبر: ۲۱۸۵۳۷
‌می‌متالز - مراسم تجلیل از یاوران اشتغال محرومین در بانک مرکزی برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، معاون اول رئیس‌جمهور در این مراسم گفت: تضعیف همبستگی اجتماعی از تهدید‌های جدی برای هر کشوری است که می‌تواند منجر به ایجاد فاصله میان حکومت و جامعه، تقویت فاصله در درون حکومت و درون جامعه شود.

اسحاق جهانگیری با بیان اینکه همبستگی اجتماعی از سوی عوامل مادی مانند فقر، تبعیض، فساد و آسیب‌های اجتماعی که یکی از مهم‌ترین آن‌ها حاشیه‌نشینی است تهدید می‌شود، گفت: عوامل غیرمادی نظیر رشد فردگرایی، مادی‌گرایی و تضعیف ارزش‌ها در جامعه نیز موجب تضعیف همبستگی اجتماعی است، بنابراین هر اقدامی که در جهت تقویت همبستگی اجتماعی انجام شود اقدامی پسندیده، دلسوزانه و متناسب با نیاز‌های کشور است.

در این مراسم همچنین عملکرد بانک‌ها در بخش اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد برای معاون اول رئیس‌جمهور تشریح شد. بانک توسعه تعاون بر اساس اهداف راهبردی خود توانسته است به چهار هزار و ۱۲۷ طرح معرفی شده از سوی کمیته امداد امام ۲۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کند.

همچنین تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون برای چهار هزار و ۶۲۸ نفر از مددجویان اشتغال ایجاد کرده است. دکتر جهانگیری با بیان اینکه برگزاری جلسه تجلیل از یاوران اشتغال محرومین از اهمیت بسزایی برخوردار است که هر انسان علاقه‌مندی نسبت به کشور از حضور در این جلسه استقبال می‌کند، گفت: اقدام کمیته امداد امام خمینی (ره) در دستگیری از ضعیف‌ترین اقشار جامعه و ساماندهی آبرومندانه زندگی روزمره آنان کاری ارزشمند است، خوشبختانه در سال‌های اخیر تلاش این مجموعه در جهت توانمندسازی افراد تحت پوشش بوده است تا آن‌ها بتوانند برای اداره زندگی روی پای خود بایستند که این بسیار دلگرم‌کننده است.

وی ادامه داد: اقدامات بانک‌های کشور تحت نظارت بانک مرکزی در کمک به اشتغال محرومین شایسته ستایش است. معاون اول رییس جمهور با قدردانی از نظام بانکی کشور به دلیل حضور مؤثر در نظام اقتصادی کشور ادامه داد: بانک‌ها علاوه بر اجرای طرح‌های بزرگ در طرح‌های کوچک به‌ویژه اشتغال‌زایی روستاییان و مددجویان کمیته امداد کمک بزرگی کردند تا جایی که در اشتغال روستایی با اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات، شاهد مهاجرت معکوس در کشور هستیم. در بخش دیگری از این مراسم کمیجانی رییس کل بانک مرکزی نیز با تأکید بر اینکه نظام بانکی کشور همواره در زمینه اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی حضور موثری داشته است، گفت: باید از همکاری بانک‌ها در تأمین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور قدردانی کنیم تا جایی که تسهیلات پرداختی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸، ۶۳ درصد افزایش داشته است.

بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی نیز با تقدیر از عملکرد بانک‌های عامل کشور در کمک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: نظام بانکی مصداق واقعی یاوران اشتغال در کشور هستند و باید همچنین از دولت تدبیر و امید و به‌ویژه معاون اول رییس جمهوری برای همکاری با کمیته امداد در زمینه کمک به اقشار ضعیف و محرومان کشور قدردانی کنیم.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده