تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۰۴
کد خبر: ۲۱۸۶۲۰
‌می‌متالز - شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۲۳هزار و ۵۰۷ واحد افزایش، معادل ۱.۸۳درصد رشد کرد.

به گزارش می‌متالز، در جریان معاملات بازار سرمایه در هفته گذشته طی ۵ روز معاملاتی تعداد ۳۶ میلیارد و ۱۷۲ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۸۹ هزار و ۲۷۸ میلیارد ریال در بیش از ۷ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۵۱۷ دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۷، ۹.۷ و ۷۸ درصد رشد را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۲۱۰۳ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۳۴ هزار و ۲۵۸ میلیارد ریال نیز در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۱۹.۲۲ و ۲۰.۲۷ درصد افت همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۵ تیرماه با ۲۳ هزار و ۵۰۷ واحد افزایش، معادل ۱.۸۳ درصد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۳۰۵ هزارو ۵۴۳ واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با ۹ هزار و ۱۰۸ واحد افزایش، معادل ۲.۳۲ درصد رشد کرد و رقم ۴۰۱ هزار و ۶۹۳ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۲۶ هزار و ۴۶۹ واحد افزایش به رقم ۹۷۸ هزار و ۹۳۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۵ هزار و ۵۴۰ واحد رشد، به عدد ۲ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۹۵ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۲.۷۸ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۰.۶۱ درصد رشد همراه شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده