تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۴
کد خبر: ۲۱۸۸۲۹
استاندار هرمزگان:
‌می‌متالز - استاندار هرمزگان با اشاره به ارائه گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین دستگاه‌های نظارتی و بخش خصوصی گفت: فرآیند مزایده ملی ۲۱۶ محدوده معدنی در استان به طور دقیق طبق چارچوب‌ها و قوانین انجام شده است.

به گزارش می‌متالز، فریدون همتی روز یکشنبه در نشست شورای معادن هرمزگان با بیان اینکه این استان بخشی از فراخوان ملی مزایده معادن در سطح کشور بود، افزود: در هرمزگان ۲۱۶ معدن در ۴۶ محدوده معدنی و ۱۷۰ محدوده اکتشافی در این مزایده قرار داشت.

وی ادامه داد: ۱۷۸ نفر متقاضی مزایده معادن در هرمزگان بودند که برای ۷۰ محدوده معدنی و اکتشافی پیشنهاد ارائه کردند و دو سوم دیگر محدوده‌ها بدون متقاضی و پیشنهاد است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: این کار بزرگ در سطح ملی به طور فعلی متوقف شده است، اما امیدواریم با تعامل قوه قضاییه و وزارت صنعت، معدن و تجارت، این مزایده در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال برگزار شود.

مزایده معادن در هرمزگان از ۱۳ خردادماه امسال آغاز شد و به لحاظ تعداد زیاد محدوده‌های معدنی و گستردگی و پراکندگی آن‌ها وکم بودن بازه زمانی جهت بررسی محدوده‌ها و همچنین در راستای واگذاری حداکثری به واجدین شرایط تا پنجم تیرماه امسال تمدید شد.

هرمزگان دارای ۲۱ نوع ماده معدنی است که ذخیره قطعی معادن استان هم اکنون یک میلیون و ۵۵۸ هزار تُن است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) هرمزگان

عناوین برگزیده