تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۸
کد خبر: ۲۱۸۸۵۱
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارویی تامین، سیمان قائن و سیمان سپاهان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پالایش نفت لاوان، صنایع بهداشیتی ساینا و پالایش نفت شیراز در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۸ هزار و ۳۲۶ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۱۴ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۸ میلیارد و ۲۵۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶ هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان در بیش از ۷۱۲ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارویی تامین، سیمان قائن و سیمان سپاهان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سازه پوش، لیزینگ کارآفرین و سرمایه‌گذاری استان گلستان بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۶ میلیارد و ۱۵۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۰ هزار و ۷۴ میلیارد تومان در ۵۴۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۴۲ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۸۴۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پالایش نفت لاوان، صنایع بهداشیتی ساینا و پالایش نفت شیراز بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های بیمه تجارت نو، صنایع ماشین‌های اداری ایران و سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین